Mirosław Stachowicz jako CEO w Stock Spirit Group

Stock Spirits Group PLC poinforwowało 10 sierpnia o powołaniu Mirosława Stachowicza na funkcję Chief Executive Officer. Wcześnie od listopada 2015 Stachowicz pełnił funkcję Independent Non-Executive Director, nastepnie od kwietnia 2016 był interim CEO.

Mirosław Stachowicz

Mirosław Stachowicz

Mirosław Stachowicz jest doświadczonym menedżerem na rynku marek konsumenckich w obszarze CEE, w swojej ponade 20 letniej karierze kierował m. in. Bestfoods (Rumunia), ICI Paints (Polska, Europa Wschodnia i Rosja) a ostatnio AkzoNobel Deco (Europa Centralna). Ostatnio był również bardzo aktywnym członkiem wielu rad nadzorczych m. in. Harper Hygenics S.A, CCC S.A, Paged S.A. oraz przewodniczącym rady nadzorczej Grupy Pracuj.pl

Według Davida Maloneya, przewodniczącego rady nadzorczej of Stock Spirit nominacja Stachowicza na CEO była wynikiem bardzo dobrych wyników osiągniętych przez firmę pod wpływem jego dotychczasowej działalności, szczególnie na polskim rynku. W związku z nowymi obowiązkami Stachowicz ograniczy swoją działalność w radach nadzorczych innych firm tylko do jednego stanowiska.