Czwartkowy Przegląd Prasy

O2 może przejąć Wirtualną Polskę… 13 proc. Polaków nie wie, że ma smartfona… Sony - upadły gigant wychodzi na prostą? Przez plotkę ceny akcji w górę… Sprawdzisz telefonem każde auto. Ile miało stłuczek, ile jest warte?... Google rządzi na rynku reklamy w USA… Będziemy drukować sobie jedzenie… Serwerownie się zielenią…

COMPUTERWORLD

Firmy dowiadują się, że zostały zaatakowane po trzech miesiącach, od osób trzecich

Niewiedza i bezradność charakteryzują przedsiębiorców na całym świecie, których firmy padają ofiarą cyberprzestępczości. Skutkiem ataków są straty finansowe i wizerunkowe. Co gorsza, większość z firm o naruszeniu swoich systemów IT i kradzieży danych dowiaduje się przypadkowo lub od osób trzecich, w tym od policji czy nawet bezpośrednio od klientów. Aż 54 proc. respondentów biorących udział w badaniu Ponemon Institute przyznaje, że ataki hakerów są coraz dotkliwsze i częstsze.

RZECZPOSPOLITA

13 proc. Polaków nie wie, że ma smartfona

Smartfony stanowią już ponad połowę nowych telefonów w Polsce, ale spora część kupujących nie wie, co kupuje.

WYBORCZA.BIZ

Sony - upadły gigant wychodzi na prostą? Przez plotkę ceny akcji w górę

Papiery Sony podrożały do najwyższego poziomu od dwóch lat w reakcji na plotki na temat możliwości podziału firmy - odłączenia zyskownego biznesu związanego z rozrywką od kulejącego działu produkującego elektronikę.

Sprawdzisz telefonem każde auto. Ile miało stłuczek, ile jest warte?

Ile stłuczek miało auto, które właśnie chcesz kupić? Ile jest warte? Możesz sprawdzić to w kilkadziesiąt sekund dzięki nowej aplikacji towarzystwa ubezpieczeniowego Generali.

PULS BIZNESU

Google rządzi na rynku reklamy w USA

Google zwiększyło swój udział w amerykańskim rynku reklamy internetowej. W pierwszym kwartale miało 24,1 proc. rynku, wynika z wyliczeń IDC.

Będziemy drukować sobie jedzenie

To nie fragment scenariusza z filmu "Star Trek", ale projekt, na który pieniądze wykłada NASA.

Serwerownie się zielenią

Niższe koszty i lepszy wizerunek. Ekotechnologia się opłaca.

O2 może przejąć Wirtualną Polskę

Grupa O2 przygląda się możliwościom zakupu Wirtualnej Polski, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".