Czwartkowy Przegląd Prasy

Mapy Google’a z nowym interfejsem… Nju Mobile to nie jest marka na trudne czasy… Płatności mobilne wchodzą na rynek… Czas dla niszowych operatorów… Haker od Allegro złapany… T-Mobile: inwestycje w LTE kosztują, będą cięcia… Virgin Mobile: Jeszcze taniej niż w nju.mobile?... Syria znów była odcięta od internetu… World of Tanks: superpopularna, darmowa (i zarabiająca) gra z Białorusi…

COMPUTERWOLRD

SAP uruchamia własną platformę cloud computing!

Nowe środowisko ma stanowić dodatkową opcję wdrożenia wszystkich najważniejszych aplikacji biznesowych SAP - z pakietem Business Suite na czele. Platforma SAP HANA Enterprise Cloud ma gwarantować dużą skalowalność, elastyczność i sprawność aplikacji oraz niższy całkowity koszt użytkowania rozwiązań SAP.

RZECZPOSPOLITA

Nju Mobile to nie jest marka na trudne czasy

Grupa potrzebowała nowego brandu, aby skutecznie walczyć o klienta - mówi w rozmowie z "Rz" Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Płatności mobilne wchodzą na rynek

Smartfony są coraz bardziej uniwersalne. Zaczynają zastępować karty bankowe i gotówkę. Jednak przetrwają tylko te systemy płatności, które będą proste i powszechne.

Czas dla niszowych operatorów

Dwa lata temu telekomy postawiły na strategię jednej silnej marki. Dziś przydają się dodatkowe.

Haker od Allegro złapany

Sprawca jednego z największych ataków hakerskich w historii na serwis aukcyjny został zatrzymany przez policję.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile: inwestycje w LTE kosztują, będą cięcia

Przychody T-Mobile spadły w I kw. o 8,5 proc., do 1,6 mld zł, w stosunku do I kw. 2012 r. Zdaniem operatora to zapowiedź negatywnego trendu na rynku. I dlatego T-Mobile - podobnie jak inni operatorzy - chcą pilnować kosztów, by zebrać pieniądze na inwestycje. Firma zaczęła realizację tej strategii już w I kw.

WYBORCZA.BIZ

Virgin Mobile: Jeszcze taniej niż w nju.mobile?

Niższa cena za SMS-y oraz transfer danych to największy wyróżnik taryfy bez kompromisów wprowadzonej właśnie przez Virgin Mobile Polska.

World of Tanks: superpopularna, darmowa (i zarabiająca) gra z Białorusi

Producent "World of Tanks", jednej z najpopularniejszych gier w światowej sieci, miał w zeszłym roku 218 mln euro przychodów.

PULS BIZNESU

Syria znów była odcięta od internetu

We wtorek po południu doszło do niemal całkowitej zapaści Internetu w ogarniętej wojną domową Syrii. Ruch w sieci praktycznie zamarł, informuje CNBC powołując się na firmę Umbrella, specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Mapy Google’a z nowym interfejsem

Google, gigant branży technologicznej, przygotowuje się do wprowadzenia nowego interfejsu dla aplikacji Google Maps - czytamy na blogu Google Operating System.