Czwartkowy Przegląd Prasy

Apple podwoi liczbę sklepów w Chinach… Darmowa wysyłka dźwignią e-handlu… Wyniki kwartalne Apple: wyższe przychody, niższe zyski… Holendrzy bez podpisów elektronicznych… Ktoś okradł Myslovitz i chciał sprzedać na Allegro ich... 258 tys. fanów… Apple da 100 mld USD akcjonariuszom…

COMPUTERWOLRD

Małe i średnie firmy coraz częściej padają ofiarą ataków

W 2012 roku trzykrotnie wzrosła ilość ataków internetowych na małe i średnie firmy - wynika z "Raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa w Internecie" firmy Symantec. Ponadto Polska zajęła drugie miejsce w regionie EMEA pod względem ilości komputerów-zombie.

RZECZPOSPOLITA

Darmowa wysyłka dźwignią e-handlu

Darmowa dostawa oraz możliwość zwrotu zakupionego towaru bez ponoszenia kosztów transportu. Sklepy internetowe zmieniają całkowicie podejście do obsługi klienta.

Wyniki kwartalne Apple: wyższe przychody, niższe zyski

Apple odnotował wyższe od spodziewanych przychody, zdecydował też o wypłacie wyższej dywidendy. Firma wypracowała za to niższy zysk i chce zmienić wizerunek.

Holendrzy bez podpisów elektronicznych

Ponad 10 mln Holendrów nie zdołało skorzystać ze swojego podpisu elektronicznego, kiedy system identyfikacji elektronicznej DigiD padł po ataku hakerskim - powiadomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Hadze.

WYBORCZA.BIZ

Ktoś okradł Myslovitz i chciał sprzedać na Allegro ich... 258 tys. fanów

W popularnym portalu aukcyjnym pojawiła się aukcja z facebookowym kontem zespołu Myslovitz, którego wokalistą od ubiegłego roku jest poznaniak Michał Kowalonek. Czy to internetowa kradzież?

PULS BIZNESU

Apple da 100 mld USD akcjonariuszom

Spółka zapowiedziała, że zwiększy kwotę przeznaczoną na wykup własnych akcji do 60 mld USD i zwiększy dywidendę o 15 proc., z 2,65 USD do 3,05 USD na akcję.

Apple podwoi liczbę sklepów w Chinach

Koncern Apple zapowiedział podwojenie liczby sklepów, którymi zarządza w Chinach w ciągu dwóch następnych lat. To próba spółki, którą kieruje Tim Cook, przeciwdziałania spowolnieniu dynamiki wzrostu, informuje Bloomberg.