Czwartkowy Przegląd Prasy

Korea Północna zaoferuje cudzoziemcom niecenzurowany internet… T-Mobile w Polsce w 2012 roku: silny wzrost inwestycji… Boom na tablety dopiero się rozkręca… Czy Twitter faktycznie jest wart 10 mld dol… Windows Phone a sprawa polska… Deutsche Telekom uruchomi w Krakowie centrum innowacji… Jak Facebook szkoli rekrutów… System ostrzegawczy dla internetowych piratów…

COMPUTERWORLD

Salesforce uruchamia platformę reklamową dla serwisu Twitter

Wykorzystanie serwisu społecznościowego Twitter do prowadzenia działań marketingowych wykorzystujących środowisko Salesforce Marketing Cloud ma otwierać nowy kanał komunikacji z klientami. Rozwiązanie bazuje na nowym interfejsie API udostępnianym przez operatora serwisu Twitter. Obecnie trwają beta testy nowego środowiska.

***reklama***

Jak skutecznie i praktycznie pokazać skalę możliwych zagrożeń bezpieczeństwa IT?

Stosowane rozwiązania bezpieczeństwa często nie chronią systemu IT organizacji. Nieustanne zmiany w systemach informatycznych ujawniają luki w bezpieczeństwie urządzeń, oprogramowania lub ich konfiguracji, narażające systemy IT na zagrożenia z zewnątrz. O tym, dlaczego testy penetracyjne stają się nieodzowne przy weryfikacji prawidłowości działania systemów bezpieczeństwa IT dowiecie się Państwo na warsztatach "Techniki hackingu i bezpieczeństwo w obliczu ataków i zagrożeń."

RZECZPOSPOLITA

T-Mobile w Polsce w 2012 roku: silny wzrost inwestycji

Mocny wzrost bazy aktywnych użytkowników zapewnił sobie operator sieci T-Mobile w 2012 r. dzięki zmianie polityki ich naliczania. Raportuje gigantyczną liczbę 16,04 mln kart SIM - najwięcej w branży. Przychody i zyski spadły mu w ubiegłym roku, podobnie jak i Orange.

Boom na tablety dopiero się rozkręca

Polski rynek może w tym roku wchłonąć 2 miliony tabletów.

Czy Twitter faktycznie jest wart 10 mld dol.

Firma ma potencjał, by stać się największą maszynką do zarabiania pieniędzy w sieci od czasów Google'a. Kluczem jest darmowa siła robocza.

Windows Phone a sprawa polska

Odsetek Polaków kupujących smartfony z systemem Microsoftu jest najwyższy na świecie. Mamy też najbardziej aktywnych programistów piszących aplikacje dla tego systemu.

WYBORCZA.BIZ

Deutsche Telekom uruchomi w Krakowie centrum innowacji

Niemiecki gigant Deutsche Telekom, właściciel m.in. sieci T-Mobile, wiosną uruchomi w Krakowie centrum innowacji. To szansa dla początkujących firm z kilku europejskich krajów, które będą mogły liczyć na poważne wsparcie finansowe.

PULS BIZNESU

Jak Facebook szkoli rekrutów

W branży nowych technologii trwa wyścig o największe talenty. Skuszenie pracownika to jednak dopiero początek.

System ostrzegawczy dla internetowych piratów

Pięciu głównych dostawców internetu w USA wprowadziło pilotażowy program ostrzegania internautów, którzy rozpowszechniają w internecie filmy, muzykę i inne treści objęte prawem autorskim. Program ma stawiać na edukację, a nie karanie internetowych piratów.

Korea Północna zaoferuje cudzoziemcom niecenzurowany internet

Północnokoreańska mobilna sieć internetowa będzie oferować cudzoziemcom pracującym lub odwiedzającym niecenzurowane usługi trzeciej generacji.