Czwartkowy Przegląd Prasy

Nieudana brytyjska aukcja częstotliwości 4G… Turbodoładowanie UPC… Netia ze stratą, ale z dywidendą… YouTube: reklama telewizyjna to spam… Spór o obniżkę VAT na e-booki… Profil powinien być zadbany oraz interaktywny… Kto da lepszą pocztę?... Google podał nowe szczegóły dotyczące okularów Glass… Bill Gates przyznaje, że Microsoft popełnił błąd…

COMPUTERWORLD

Firmy szukają specjalistów IT do pracy we Wrocławiu

Kolejne firmy otwierają swoje siedziby i centra R&D we Wrocławiu. To w tym regionie pojawi się w najbliższym czasie wiele ofert pracy dla specjalistów IT. Będą oni mogli też liczyć na płace na poziomie zbliżonym do tego, który występuje w innych polskich aglomeracjach.

RZECZPOSPOLITA

Netia ze stratą, ale z dywidendą

Netia zakończyła 2012 rok stratą. To efekt odpisu wartości majątku wynikającego z rezygnacji ze świadczenia usług regulowanych i decyzji o koncentracji biznesu na własnej sieci telekomu. Mimo to spółka zamierza przekazać w tym roku akcjonariuszom 128 mln zł odkupując od nich akcje z premią wobec kursu na giełdzie.

YouTube: reklama telewizyjna to spam

Zdaniem menedżerów polskiego oddziału tej firmy do młodego pokolenia przyzwyczajonego do oglądania wideo w sieci tradycyjna reklama telewizyjna już nie trafia.

Spór o obniżkę VAT na e-booki

Resort finansów przekonuje wydawnictwa, że zmniejszenie stawki na e-książki może zaszkodzić branży. Wydawcy wcześniej apelowali o taką zmianę.

Profil powinien być zadbany oraz interaktywny

Żeby czerpać korzyści z obecności np. na Facebooku, trzeba się w to naprawdę zaangażować. 
Profil musi być żywy i ciekawy. Bardzo ważne jest systematyczne aktualizowanie treści. Martwe konto psuje wizerunek.

Kto da lepszą pocztę?

Wojna na serwisy pocztowe właśnie się rozpoczęła: Microsoft połączył swój serwis Hotmail z Outlookiem, odbierając 20 mln użytkowników Gmailowi.

GAZETA PRAWNA

Google podał nowe szczegóły dotyczące okularów Glass

Firma Google podała nowe szczegóły dotyczące prototypu interaktywnych okularów Glass. Futurystyczne, multimedialne szkła są połączone z internetem.

Nieudana brytyjska aukcja częstotliwości 4G

Brytyjska aukcja częstotliwości dla szerokopasmowej łączności komórkowej czwartej generacji przyniosła rządowi 2 miliardy 340 milionów funtów. Jest to o ponad miliard mniej niż oczekiwano, co nie pomoże Wielkiej Brytanii w walce z deficytem w budżecie państwowym.

PULS BIZNESU

Bill Gates przyznaje, że Microsoft popełnił błąd

Wczesna strategia mobilna Microsoftu była "najwyraźniej błędna", powiedział Bill Gates, który jednak odmówił skrytykowania prezesa firmy Steve`a Ballmera.

Turbodoładowanie UPC

UPC celuje w segment SOHO. Zaczyna od 180 Mb/s prędkości dla biznesu.