Czwartkowy Przegląd Prasy

Holenderski operator wchodzi do Polski… CD Projekt Red: GOG.com został zauważony przez fanów Apple… LTE, czyli o co walczą giganci… Producenci gier komputerowych przenoszą się na tablety i smartfony… Google zapomniał o grudniu… Opóźni się budowa statku kosmicznego Apple…

COMPUTERWORLD

ERP według polskich przedsiębiorców

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Epicor wynika, że według przedstawicieli średnich firm produkcyjnych i dystrybucyjnych oprogramowanie klasy ERP pełni kluczową rolę wspierającą działalność biznesową. Dziwić może jednak podejście do inwestycji w takie rozwiązania.

***reklama***

Warsztat: Tajemnice sourcingu czyli jak efektywnie negocjować umowy IT

Computerworld zaprasza na warsztat: "Tajemnice sourcingu czyli jak efektywnie negocjować umowy IT", który odbędzie się 8 listopada w Warszawie. Celem warsztatu jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat najważniejszych zasad prowadzenia procesu zakupów i negocjacji umów IT. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz części praktycznej, w trakcie której zostanie przygotowane oraz omówione podejście do procesu zakupu dużego projektu informatycznego.

RZECZPOSPOLITA

CD Projekt Red: GOG.com został zauważony przez fanów Apple

15 proc. ruchu w serwisie GOG.com generują już posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).

LTE, czyli o co walczą giganci

Sześć telekomów czeka na wynik analiz urzędu antymonopolowego. Starają się o radiowe pasmo. Dlaczego?

HP: jaka piękna katastrofa

Inwestorzy nieprędko pozbędą się rzekomo tanich akcji Hewletta-Packarda.

GAZETA PRAWNA

Producenci gier komputerowych przenoszą się na tablety i smartfony

Mniejsze studia inwestują w nowe, własne produkcje na tablety i smartfony, duzi producenci próbują przenosić tytuły, które zbudowały markę na konsolach i pecetach.

PULS BIZNESU

Holenderski operator wchodzi do Polski

Holenderski operator umożliwiający wejście kolejnych MVNO na rynek zacznie świadczyć usługi w Polsce dzięki połączeniu z siecią Polkomtela.

Opóźni się budowa statku kosmicznego Apple

Budowa nowej kwatery głównej Apple, która wyglądem przypominać ma statek kosmiczny opóźni się, a prace nad konstrukcją mogą potrwać nawet do drugiej połowy 2016 r.

Google zapomniał o grudniu

Błąd w kodowaniu najnowszej wersji systemu operacyjnego od Google sprawił, że miesiąc grudzień… po prostu zniknął. Google obiecał naprawić usterkę.

NETWORLD

Facebook wkrótce z domyślnym HTTPS

Serwis społecznościowy Facebook rozpoczął w ubiegłym tygodniu wdrażanie protokołu HTTPS - domyślnie mają nim być zabezpieczone wszystkie połączenia z użytkownikami. Szyfrowanie ma zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom łączącym się z serwisem za pośrednictwem niezabezpieczonych sieci, a także utrudnić rządom monitorowanie komunikacji za pośrednictwem Facebooka.