Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft kontra Motorola… Kłopoty Skype'a z zabezpieczeniem kont… Cyfrowy Polsat przyspiesza w sieci… Polacy - cyfrowi analfabeci… Eurotel zapowiada spadek przychodów. T-Mobile może zyskać… Chomikuj.pl będzie nielegalny?... BlackBerry 10 nadchodzi. Wraz z nim nowe smartfony… Antywirus McAfee ścigany przez policję… Facebook z ofertami pracy…

COMPUTERWORLD

Ericsson: konsumenci chcą korzystać z legalnych treści

Jak pokazuje badanie ‘TV & Video Consumer Trends 2012’, przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab, większość konsumentów nie chce korzystać z nielegalnych treści wideo. Często jednak odbiorcy nie mają żadnej alternatywy zgodnej z prawem lub legalna oferta jest wyjątkowo nieatrakcyjna.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft kontra Motorola

Producent Windows za każde swoje urządzenie płaci trybut Motoroli. Jego zdaniem - zbyt wysoki.

Cyfrowy Polsat przyspiesza w sieci

Grupa Cyfrowego Polsatu poprawia zyskowność. Nie jest wykluczone, że wypłaci dywidendę szybciej, niż zapowiadała.

Polacy - cyfrowi analfabeci

Kwestia cyfryzacji naszego kraju to jedno z najważniejszych zadań cywilizacyjnych obecnej epoki - pisze Jakub Bierzyński, prezes domu mediowego OMD.

Eurotel zapowiada spadek przychodów. T-Mobile może zyskać

Czy nowa polityka sprzedaży telefonów T-Mobile w Polsce zaszkodzi przychodom dilerów telekomu? Ze sprawozdania finansowego największego z nich wynika, że tak.

GAZETA PRAWNA

Chomikuj.pl będzie nielegalny?

Dziś lub najpóźniej jutro kilkunastu wydawców książek złoży pozew zbiorowy przeciw portalowi Chomikuj.pl. Nie wnioskują o odszkodowanie za poniesione straty w związku z łamaniem ich praw autorskich. Chcą uznania portalu za nielegalny.

BlackBerry 10 nadchodzi. Wraz z nim nowe smartfony

Research In Motion Ltd. planuje zaprezentować 30 stycznia zaprezentować pierwszy z dwóch nowych smartfonów BlackBerry oparty na nowym systemie. Urządzenia z OS BlackBerry 10 będą dostępne już w lutym i mają umożliwić firmie powrót do czołówki producentów smartfonów.

PULS BIZNESU

Antywirus McAfee ścigany przez policję

Pionier programów antywirusowych John McAfee jest poszukiwany przez policję w sprawie dotyczącej morderstwa Gregory’ego Faullsa, sąsiada ekscentrycznego milionera.

Facebook z ofertami pracy

Portalowi LinkedIn wyrósł spory konkurent. Facebook stworzył serwis z ofertami pracy.

Kłopoty Skype'a z zabezpieczeniem kont

Osoby korzystające z komunikatora Skype mogą w łatwy sposób stracić dostęp do posiadanych kont. Wszystkiemu winna jest luka w systemie bezpieczeństwa, która pozwala na zdobycie przez osoby trzecie dostępu do wybranych profili.

NETWORLD

HP łagodzi stanowisko w sprawie downgrade’u do Windows 7

Koncern HP najwyraźniej nie może się zdecydować, czy chce umożliwić nabywcom komputerów z preinstalowanym Windows 8 możliwość zainstalowania wcześniejszej wersji systemu Microsoftu. Na stronie firmy pojawiła się ostatnio informacja, że taka operacja nie będzie możliwa - jednak krótko później nieznacznie zmieniono jej treść...