Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft chce opatentować kontrolowanie liczby widzów… GG wchodzi na rynek telefonii internetowej… Długoterminowe prognozy Netii pod znakiem zapytania… Cypryjski dystrybutor sprzętu informatycznego rozpycha się w Polsce… Po co Polakom nowoczesne smartfony? Do wysyłania SMS-ów… Pół miliona za witrynę www… Wiceprezes Apple w zarządzie Ferrari…

COMPUTERWORLD

Prognozy technologiczne do roku 2017

Największy wpływ na przyszłość firm będzie miało ryzyko związane ze spowolnieniem gospodarczym i innowacje, które pobudzą CIO do korzystania z nowych rozwiązań biznesowych.

RZECZPOSPOLITA

GG wchodzi na rynek telefonii internetowej

Wystartowała nowa usługa rozmów głosowych dla użytkowników popularnego komunikatora GG.

Długoterminowe prognozy Netii pod znakiem zapytania

Zarząd Netii podtrzymał finansową prognozę na 2012 rok. Przyznał jednak, że perspektywy na 2013 r. są słabsze i że spółka pracuje więc nad strategią dla rynku klientów indywidualnych. Może zweryfikować długoterminowe założenia finansowe. I choć nie mówi tego wprost, na ich podwyższenie się nie zanosi.

Cypryjski dystrybutor sprzętu informatycznego rozpycha się w Polsce

Polacy polubili tablety i czytniki e-booków pod marką Prestigio. Ich sprzedaż szybko rośnie.

Firmy niefrasobliwe w sieci

89 proc. polskich spółek giełdowych nie stosuje zabezpieczeń w swoich serwisach WWW.

GAZETA PRAWNA

MAC: wracamy do pierwotnego stanowiska dotyczącego zarządzania internetem

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ponownie zmieniło zapis dotyczący zarządzania internetem w stanowisku rządu ws. regulacji telekomunikacyjnych. Rząd będzie sprzeciwiał się rozszerzeniu mandatu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego o te kwestie.

Po co Polakom nowoczesne smartfony? Do wysyłania SMS-ów

Trzy czwarte użytkowników smartfonów, którzy mogą komunikować się za pomocą komunikatorów czy portali społecznościowch, i tak wciąż wybiera SMS-y. Choć Facebook, Gadu-Gadu czy Twitter stworzyły swoje specjalne mobilne wersje, które pozwalają wysyłać darmowe wiadomości tekstowe, to rynek płatnych SMS-ów nadal świetnie się trzyma.

PULS BIZNESU

Wiceprezes Apple w zarządzie Ferrari

Brzmi jak żart na prima aprilis, ale to prawda - prawa ręka prezesa Apple dołącza do zarządu Ferrari. Co wyniknie z tej współpracy?

Kto zarobił na Facebooku?

Przypadek nieudanego debiutu giełdowego Facebooka może nas bardzo wiele nauczyć o tym, kto i kiedy zarabia na rynku akcji.

Pół miliona za witrynę www

554 tys. zł zapłacił Sąd Najwyższy za modernizację swojej strony internetowej i systemu intranetowego. Według Fundacji Państwo, SN przepłacił.

Microsoft chce opatentować kontrolowanie liczby widzów

Firma Microsoft złożyła wniosek patentowy na rozwiązanie, pozwalające określić, za pomocą kamery bądź innego urządzenia rejestrującego lub czujnika, ile osób ogląda w danym momencie jakiś film lub inne materiały audiowizualne, czy też bawi się komputerową grą.

NETWORLD

Cztery kroki do dobrego backupu

Opracowanie dobrego systemu backupów może oznaczać nie tylko niemały wydatek, ale także sporo pracy. Co gorsza, może to być wierzchołek góry lodowej - dopiero codzienne doglądanie i rozwiązywanie problemów okaże się naprawdę czasochłonne. Jak tego uniknąć?

NetApp ulepsza pamięci FAS klasy midrange

Nowe modele pamięci masowych NetApp FAS3220 i FAS3250 zapewniają znaczący, sięgający 80% wzrost wydajności oraz mają ponad 2-krotnie większą pojemność, a także pamięć buforową w porównaniu do starszych urządzeń serii FAS3200.