Czwartkowy Przegląd Prasy

Komisja Europejska znowu oskarża Microsoft… Google'a skok na branżę mobilną… Producent FarmVille zamyka biura… 20 proc. klientów płatnej TV w USA może odpłynąć do internetu… Płynność MNI Telecom jest niezachwiana… Sejm przywrócił ulgę internetową, ale tylko dla nielicznych… Richard Branson uruchomił program wspierający przedsiębiorczość polskich studentów…

COMPUTERWORLD

Specialisterne, czyli praca dla autystyków w informatyce

W Polsce rozpoczyna działalność duńska Fundacja Specialisterne - czyli specjaliści. Jej działalność koncentruje się na dorosłych osobach z autyzmem, dla których Fundacja stwarza możliwości wykorzystania ich szczególnych umiejętności na rynku pracy, przede wszystkim w branży IT.

Można zgłosić brak telefonu lub internetu do UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął aktualizację ogólnokrajowych map popytu na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowy Internet oraz na samorządowe hot-spoty z dostępem do Internetu w miejscach publicznych. Nowe mapy będą opracowane na podstawie zgłoszeń od obywateli.

RZECZPOSPOLITA

20 proc. klientów płatnej TV w USA może odpłynąć do internetu

Z najnowszego badania ABI Research wynika, że aż jedna czwarta klientów dopuszcza możliwość zrezygnowania z płatnej telewizji na rzecz wideo z sieci. Na razie to jednak tylko mgliste zapowiedzi, bo internetowe serwisy wideo mają swoje słabości.

Komisja Europejska znowu oskarża Microsoft

Komisja Europejska zarzuca amerykańskiemu producentowi oprogramowania, iż nie dotrzymał zobowiązania w sprawie wyboru przeglądarki internetowej . Postępowanie może zakończyć się pokaźną karą.

Google'a skok na branżę mobilną

Będzie nowa wersja systemu Android i kolejne urządzenia z serii Nexus. Gigant internetowy wypracował też ogromny przychód z branży mobilnej.

MNI: płynność MNI Telecom jest niezachwiana

Upadłość MNI Telecom w żadnym wypadku nie jest rozwiązaniem, na które się godzimy i do którego będziemy dążyć - powiedział dziś na konferencji prasowej Andrzej Piechocki, prezes MNI o głównej spółce z portfela funduszu.

GAZETA PRAWNA

PIT: Sejm przywrócił ulgę internetową, ale tylko dla nielicznych

Sejm w środę przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o PIT, w tym propozycję przywracającą ulgę internetową. Z ulgi będą mogli korzystać podatnicy, którzy w latach 2005-20011 nie dokonali tego odliczenia lub pierwszy raz zrobią to w 2012 r.

Richard Branson uruchomił program wspierający przedsiębiorczość polskich studentów

Virgin Mobile Polska, nowy operator komórkowy działający w Polsce od dwóch miesięcy, zaprezentował dziś program wspierający przedsiębiorczość młodych Polaków. Zwycięzca rocznego programu Virgin Mobile Academy otrzyma 100 tysięcy złotych na realizację własnego projektu. W spotkaniu inaugurującym Virgin Mobile Academy, które odbyło się w zabytkowym gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, wziął udział Richard Branson, założyciel Grupy Virgin.

PULS BIZNESU

Liczby, którymi chwali się Apple

Konferencje Apple prawie zawsze rozpoczynają się od krótkiej prezentacji wyników koncernu. Nie inaczej było we wtorek.

Producent FarmVille zamyka biura

Zynga, producent popularnych gier na portale społecznościowe, zamierza zredukować zatrudnienie i zamknąć niektóre swoje biura.

E-wangeliści po polsku

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl — te nazwy weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i czasie wolnym.

NETWORLD

Analitycy sceptycznie o Windows 8

Popularyzowanie się Windows 8 w korporacjach potrwa lata, głównie dlatego, że system ten tak bardzo różni się od poprzedniej wersji Windows - twierdzą analitycy. Z najnowszego raportu firmy Gartner wynika, że do 2014 r. aż 90% firm nie rozpocznie procesu wdrażania tego systemu.