Czwartkowy Przegląd Prasy

Polacy polubili aplikacje na smartfony… Google już piąty pod względem wartości w USA… To nie bańka internetowa, to nowy świat… Aplikacje w służbie operatorów… E-magazyny rozruszają rynek w USA… Wujek Sam wierzy w polskie firmy IT… Wypożyczone komputery szpiegowały klientów…

COMPUTERWORLD

Komisja Europejska chce standaryzacji podejścia do technologii cloud computing

Europejscy komisarze nawołują m.in. do stworzenia spójnych zasad świadczenia usług w modelu cloud. Jeszcze we wrześniu oficjalnie opublikowane będą unijne wytyczne dla zbudowania jednolitego standardu w zakresie umów SLA dla modelu cloud. Komisja zamierza promować wykorzystanie modelu cloud computing w instytucjach publicznych.

Prawie połowa pracowników korzysta ze swoich prywatnych smartfonów w celach firmowych

42% pracowników posiadających smartfony, korzysta z tychże urządzeń do wypełniania swoich obowiązków służbowych. Badania pokazują, że zwiększa to ich produktywność, zadowolenie i obniżą koszty pracy. Niesie jednak za sobą również konieczność ochrony tych urządzeń przez firmowe działy IT.

RZECZPOSPOLITA

Polacy polubili aplikacje na smartfony

Większość właścicieli smartfonów w Polsce korzysta z aplikacji mobilnych - wynika z raportu ARC Rynek i Opinia.

Aplikacje w służbie operatorów

Telekomy chcą walczyć o rynek, budując wspólną platformę do tworzenia aplikacji mobilnych.

E-magazyny rozruszają rynek w USA

Na razie tam, bo w Polsce wydawcy luksusowych pism wciąż rzadko inwestują w ich tabletowe wersje. Lukę mogą chcieć wykorzystać nowi gracze stawiający tylko na e-wydania.

PULS BIZNESU

Wujek Sam wierzy w polskie firmy IT

W Indiach jest armia informatyków, ale Amerykanie wolą Polaków.

Wypożyczone komputery szpiegowały klientów

Firmy z USA wynajmujące komputery instalowały na nich program umożliwiający szpiegowanie klientów, a program amerykańskiej firmy DesignerWare pozwalał nie tylko na utrwalanie poufnych danych, ale też na robienie zdjęć klientów w intymnych sytuacjach.

Google już piąty pod względem wartości w USA

Właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej awansował od 14 lipca o pięć miejsc i jest już piąty na liście największych pod względem kapitalizacji spółek w USA.

To nie bańka internetowa, to nowy świat

Biznesy związane z siecią rosną jak szalone. Ich wyceny jeszcze mocniej. Ale to nie bańka, lecz zmiana świata, do której biznes musi się przygotować, mówią eksperci.

NETWORLD

DDR4 - finalna specyfikacja nowej generacji pamięci

W tym tygodniu opublikowano specyfikację pamięci DDR4 DRAM - przewiduje ona m.in., że szybkość przesyłu danych sięgnie 3,2 gigatransferów na sekundę (w przypadku DD3 ta wartość wynosiła 1,6). Nowa pamięć ma też zużywać mniej energii niż układy poprzedniej generacji.

Microsoft Technology Summit 2012 już za miesiąc

Tegoroczna konferencja ma zróżnicowany i bogaty program uwzględniający najnowsze technologie Microsoft oraz światowe trendy branży IT. Zgłoszeń do udziału w niej przybywa w rekordowym tempie.