Czwartkowy Przegląd Prasy

Krajem, gdzie internet działa najlepiej, jest Szwecja… Nokia kontratakuje… Rusza przedsprzedaż Windows 8 w polskiej wersji… Szef Facebooka nie sprzeda akcji przynajmniej przez rok… Bad Piggies - następcy Angry Birds pojawią się we wrześniu… Kultowe gry Atari w Internet Explorer…

COMPUTERWORLD

W Polsce powstaje centrum rozwoju systemów aplikacyjno-sprzętowych Oracle

Centrum kompetencyjne utworzone dzięki współpracy polskich oddziałów firm Oracle i Intel zajmie się rozwojem kolejnych generacji wysoce zoptymalizowanych rozwiązań aplikacyjno-sprzętowych. Ośrodek będzie rozwijał m.in. systemy Oracle Exadata Database Machine oraz Oracle Exalytics In-Memory Machine.

Coraz częściej korzystamy z Facebooka oglądając telewizję

Z badania firmy Ericsson wynika, że oglądaniu telewizji coraz częściej towarzyszy aktywność w mediach społecznościowych. Badanie pokazało też, że 67 procent widzów wykorzystuje do oglądania telewizji tablety, smartfony lub laptopy.

***reklama***

Warsztat: Strategie zachowania ciągłości usług ICT

17 września w Warszawie odbędzie się warsztat "Strategie zachowania ciągłości usług ICT". Prelegenci skupią się na kwestii wymagań oraz metod zapewnienia ciągłości usług ICT. Spotkanie jest przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za działy IT oraz dla pracowników zajmujących się utrzymaniem ciągłości usług ICT.

***reklama***

RZECZPOSPOLITA

Nokia kontratakuje

Fińska firma pokazała swoje dwa pierwsze smartfony z Windows 8. Ich atutem mają być lepsze aparaty fotograficzne oraz mapy.

Rusza przedsprzedaż Windows 8 w polskiej wersji

Od środy w sklepie internetowym Komputronika klienci mogą zapisywać się na oprogramowanie Microsoft Windows 8, które zadebiutuje 26 października.

GAZETA PRAWNA

Szef Facebooka nie sprzeda akcji przynajmniej przez rok

Wobec pikujących cen akcji i prawdziwego ich wysypu na rynek, szef Facebooka Mark Zuckerberg zapowiedział, że nie będzie wyzbywać się swoich udziałów w spółce przynajmniej przez rok.

Bad Piggies - następcy Angry Birds pojawią się we wrześniu

Fińska firma Rovio - twórcy słynnych "Angry Birds" - ogłosiła, że już 27 września udostępni swoją nową grę "Bad Piggies". Tematycznie nawiązywać ona będzie do poprzedniego hitu, który na całym świecie rozszedł się już w ponad miliardzie kopii.

Kultowe gry Atari w Internet Explorer

Microsoft odświeża kultowe gry Atari i uruchamia je na nowo w przeglądarkach internetowych obsługujących HTML5, w tym głównie Internet Explorer. Już na początku firma udostępni aż osiem tytułów: Asteroids, Combat, Centipede, Lunar Lander, Missile Command, Pong, Super Breakout i Yar’s Revenge.

WYBORCZA.BIZ

WWWF: Krajem, gdzie internet działa najlepiej, jest Szwecja

Szwecja jest krajem, gdzie internet funkcjonuje najlepiej - wynika z badania zrealizowanego przez World Wide Web Foundation (WWWF), jedną z organizacji tworzących standardy internetowe. Wyniki badania, w którym porównano dane z 61 krajów WWWF ogłosiła w środę.

PULS BIZNESU

IT dla zdrowia

Informatyzacja poprawia jakość opieki nad pacjentem i kondycję finansową szpitali.

NETWORLD

Dane 12 mln klientów Apple w rękach hakerów?

Hakerzy opublikowali dane ponad miliona posiadaczy urządzeń mobilnych Apple. Twierdzą, że jest to tylko część znacznie większej bazy, która została wykradziona z komputera należącego do agenta amerykańskiego FBI.