Czwartkowy Przegląd Prasy

Virgin Mobile zagra o milion młodych klientów… Netia obniżyła prognozę przychodów… Nokia zdominowała rynek Windows Phone… Rośnie chiński e-rynek towarów luksusowych… Taniej i szybciej - tego oczekujemy od internetu mobilnego… Biznesowe tajemnice w prywatnych laptopach…

COMPUTERWORLD

Taniej i szybciej - tego oczekujemy od internetu mobilnego

Większa prędkość, niższe ceny i bardziej wydajne baterie w urządzeniach mobilnych, to główne czynniki, które skłoniłyby nas do częstszego korzystania z internetu mobilnego - wynika z raportu "Smarter mobile broadband" przygotowanego przez Ericsson ConsumerLab.

Rząd przyjął projekt regulacji VOD

Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji regulujący zasady usług medialnych na żądanie. Nie ma w nim kontrowersyjnego zapisu dotyczącego rejestracji każdego podmiotu, który chce świadczyć usługi VOD.

RZECZPOSPOLITA

Biznesowe tajemnice w prywatnych laptopach

Pracownicy coraz częściej wykorzystują własne urządzenia mobilne do celów zawodowych. Zanim pracodawca zgodzi się na takie rozwiązanie, powinien dobrze oszacować korzyści i koszty oraz zabezpieczyć firmowe dane.

Nokia zdominowała rynek Windows Phone

Fińska firma sprzedaje najwięcej smartfonów z systemem Microsoftu - podaje firma Localytics.

GAZETA PRAWNA

Virgin Mobile zagra o milion młodych klientów

Marka Richarda Bransona chce w trzy lata być piątym co do wielkości operatorem na rynku.

Rośnie chiński e-rynek towarów luksusowych

W pierwszej połowie roku sprzedaż internetowa towarów luksusowych w Chinach osiągnęła wartość 13,5 mld juanów (około 6,95 mld PLN) i w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r. wzrosła 10-krotnie - podało Centrum Badań Handlu Elektronicznego.

PULS BIZNESU

Netia obniżyła prognozę przychodów

Netia obniżyła z 2,18 do 2,12 mld zł prognozę przychodów na 2012 r. Nie zmieniono szacunków skorygowanych EBITDA i EBIT, które mają wynieść - odpowiednio - 600 i 125 mln zł.

NETWORLD

Crisis infekuje wirtualne maszyny VMware

Windowsowa wersja odkrytego w lipcu złośliwego oprogramowania o nazwie Crisis, potrafi infekować maszyny wirtualne VMware, urządzenia pracujące pod systemem Windows Mobile a także napędy USB.