Czwartkowy Przegląd Prasy

Awantura o dyplom szefa Yahoo… Niebezpiecznie w Internecie… Nowy etap kampanii cyfryzacyjnej… Facebook wygrał apelację w sporze patentowym… Certyfikacja Passpoint ruszy latem… KIO odrzuciła odwołania firm w sprawie unieważnienia przetargu na PL.ID…

COMPUTERWORLD

e-Sąd z odsieczą sprawiedliwości

Polski wymiar sprawiedliwości postrzegany jest jako skostniały i opieszały. Tymczasem kolejne e-usługi udostępniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości ułatwiają życie przedsiębiorcom i usprawniają pracę sądów.

KIO odrzuciła odwołania firm w sprawie unieważnienia przetargu na PL.ID

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania firm Gildia i Sygnity oraz konsorcjum firm Consortia, On Track Innovations, ASEC, Trusted Information Consulting przeciwko Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie o anulowanie przetargu na blankiety elektronicznych dowodów osobistych.

Sygnity: wezwanie Asseco i sezonowość powodem 6,3 mln zł straty netto

W pierwszym kwartale 2012 r. Grupa Sygnity uzyskała przychody w wysokości 108 mln zł (112 mln zł rok wcześniej) i zanotowała stratę operacyjną 3,5 mln zł (zysk 1,4 mln zł) oraz stratę netto 6,3 mln zł (strata 1,2 mln zł). Był to pierwszy - od kilku kwartałów - okres zakończony na minusie.

RZECZPOSPOLITA

Niebezpiecznie w Internecie

Polska znalazła się w czołówce krajów najbardziej narażonych na cyberataki - podaje raport firmy Symantec na temat zagrożeń w sieci.

Nowy etap kampanii cyfryzacyjnej

Jeszcze przed Euro 2012 rząd wspólnie z nadawcami chce ruszyć z nową odsłoną kampanii informującej o konieczności przejścia na cyfrową telewizję naziemną.

GAZETA PRAWNA

Facebook wygrał apelację w sporze patentowym

Facebook, właściciel największego na świecie portalu społecznościowego, wygrał rozprawę apelacyjną, w której sąd unieważnił patent firmy softwarowej umożliwiający użytkownikom sieci komunikowanie się na szeroką skalę.

Awantura o dyplom szefa Yahoo

Patti Hart, dyrektor rady Yahoo, największego portalu w USA, zamierza ustąpić ze stanowiska biorąc odpowiedzialność za zatrudnienie obecnego dyrektora wykonawczego Scotta Thompsona, który podał nieprawdziwe dane o swym wykształceniu.

PULS BIZNESU

Stary człowiek też może

Najnowszy raport Economist Intelligent Unit na temat mobilnych rozwiązań w biznesie obala mit, według którego starsze osoby znacznie gorzej znają innowacje teleinformatyczne niż młodsze.

NETWORLD

WiFi: certyfikacja Passpoint ruszy latem

Nadzorowany przez organizację Wi-Fi Alliance program Passpoint - którego celem jest sprawienie, by hotspoty WiFi funkcjonowały na zasadach zbliżonych do sieci komórkowych i LTE - prawdopodobnie rozpocznie wydawanie certyfikatów dla sprzętu i usług zgodnych z jego specyfikacją już latem tego roku.