Czwartkowy Przegląd Prasy

UPC sprzeda część Astera… Internet zabiera klientów telewizjom w USA… Najlepsi hakerzy świata pochodzą z jednego kraju… Falstart Nokii. Lumia 900 weszła na rynek z błędem… Nowe projekty grupy Solorza-Żaka… 2 mln zł dla twórców aplikacji SaveUP… Nie ma ubezpieczenia OC dla branży IT… Armia oferuje 150 tys. USD za "zhakowanie" konsoli wideo…

COMPUTERWORLD

Za trzy lata SAP chce rozdawać karty na rynku baz danych

Na rynku rozwiązań bazodanowych niemiecki koncern chce odebrać klientów firmom takim jak Oracle i IBM. Podstawą do rozwoju oferty SAP w tym segmencie będzie platforma HANA wsparta rozwiązaniami przejętymi wraz z firmą Sybase. Pierwsze rozwiązania bazodanowe SAP najpewniej zadebiutują na rynku nie wcześniej niż w 2015 roku.

Firmy nie dbają o wersje mobilne swoich serwisów

Przedsiębiorcy nie widzą zalet optymalizacji swoich stron internetowych pod kątem użytkowników urządzeń mobilnych. Prawie połowa firm, przebadanych na zlecenie 1&1 Internet, nigdy nie sprawdzała jak prezentuje się ich serwis wyświetlony na ekranie smartfona, a Ci, którzy to zrobili nie są zadowoleni z jego wyglądu i funkcjonalności.

RZECZPOSPOLITA

Nowe projekty grupy Solorza-Żaka

Polkomtel i Cyfrowy Polsat sprzedają od dziś swoje usługi. Mają też bonusy dla klientów partnera, którzy skorzystają z dwóch usług. Sieć Plus mocniej promuje też usługi finansowe.

Internet zabiera klientów telewizjom w USA

Prawie milion abonentów zrezygnuje w tym roku z płatnej telewizji w USA - wynika z prognoz.

2 mln zł dla twórców aplikacji SaveUP

Poznańscy twórcy mobilnej aplikacji SaveUP otrzymali niemal 2 mln zł od prywatnych inwestorów.

UPC sprzeda część Astera

UPC Polska rozpoczął przygotowania do procesu sprzedaży części sieci Aster, zgodnie z warunkami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

GAZETA PRAWNA

Nokia pikuje: Będzie ujemny zysk, akcje lecą na łeb

Fińska Nokia, prawie w rok po zawarciu sojuszu z Microsoftem, który miał jej dopomóc w odzyskaniu udziału w rynku traconego na rzecz Apple, obcięła prognozy zysku swego działu telefonów komórkowych. Akcje firmy spadły o 12 proc.

WYBORCZA.BIZ

Falstart Nokii. Lumia 900 weszła na rynek z błędem

Nowy model Nokii Lumia 900, który miał pomóc fińskiej firmie odzyskać udziały w globalnym rynku, ma wadę oprogramowania - ogłosił koncern.

PULS BIZNESU

Najlepsi hakerzy świata pochodzą z jednego kraju

Chiny hakerami stoją. W rankingu Top 10 najlepszych hakerów aż 9 pochodzi z Chin.

Nie ma ubezpieczenia OC dla branży IT

Kilkanaście tysięcy złotych rocznie za ubezpieczenie OC? Dla małej firmy to zbyt wiele. Ale ubezpieczyć się trzeba.

Armia oferuje 150 tys. USD za "zhakowanie" konsoli wideo

Amerykańska armia poszukuje hakerów mogących dostarczyć wirtualny modyfikator służący do monitorowania wiadomości pomiędzy użytkownikami różnych konsoli wideo.

NETWORLD

BlackBerry i Apple najbezpieczniejsze dla firm?

Firma Trend Micro opublikowała wyniki badań porównujących urządzenia mobilne pod względem ich dostosowania do wymagań przedsiębiorstw. Najwyżej oceniono BlackBerry 7.0 i Apple iOS5.