Czwartkowy Przegląd Prasy

Yahoo zwolni 2000 pracowników… Do 2016 r. 95 proc. Polaków z dostępem do internetu 30 Mb/s… Polskie firmy ostrożne wobec chmury publicznej… Reklamy Skype'a atakują Facebook i twitter… Od 2013 roku stawki telefonii komórkowej MTR spadną z obecnych 15 do 4-6 groszy za minutę… Rodzice boją się o dzieci w sieci… Rewolucja internetowa w Procter & Gamble… Smartfony coraz częściej wybuchają…

COMPUTERWORLD

Facebook zmienia komunikację w firmach

Obecność marek biznesowych w mediach społecznościowych jest tak samo ważna jak w przypadku marek konsumenckich. Za decyzjami biznesowymi stoją bowiem ludzie, którzy z nich korzystają.

SAP zapowiada nowy, zaawansowany system analityczny

Oprogramowanie SAP BusinessObjects Predictive Analysis ma pozwalać na wykorzystanie algorytmów modelowania statystycznego i analityki predykcyjnej w zastosowaniach związanych m.in. z wczesnym wykrywaniem zmian rynkowych, czy przewidywaniem zachowań klientów.

***

Microsoft i SAS Institute najlepszymi miejscami pracy w Polsce.

Sprawdź gdzie jeszcze warto pracować. Poznaj laureatów rankingu przygotowanego przez Great Place To Work Institute Polska >>

***

RZECZPOSPOLITA

Yahoo zwolni 2000 pracowników

Masowe zwolnienia mają poprawić sytuację borykającego się z kłopotami internetowego giganta.

Polskie firmy ostrożne wobec chmury publicznej

Tylko 20 proc. przedsiębiorstw korzysta z technologii chmury publicznej. Firmy boją się utraty kontroli nad danymi.

Rodzice boją się o dzieci w sieci

Badanie wykonane dla Kaspersky Lab pokazuje, że rodzice doceniają walory edukacyjne, jakie daje ich dzieciom Internet, ale widzą też zagrożenia.

GAZETA PRAWNA

Smartfony coraz częściej wybuchają

Eksperci biją na alarm. Coraz częściej zdarza się, że do techników trafiają smartfony, których bateria... eksplodowała. Dotyczy to nawet iPhonów. Dlatego eksperci rozpoczęli już pracę nad instrukcją, jak unikać takich wypadków.

Od 2013 roku stawki telefonii komórkowej MTR spadną z obecnych 15 do 4-6 groszy za minutę

Stawki hurtowe telefonii komórkowej MTR w Polsce od 2013 roku mogą wynieść ok. 4-6 groszy za minutę - powiedziała PAP prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj. Dodała, że konkretny poziom stawek powinien być znany w drugiej połowie maja br.

Do 2016 r. 95 proc. Polaków z dostępem do internetu 30 Mb/s

Do 2016 roku 95 proc. Polaków będzie miało dostęp do internetu o przepustowości 30 Mb/s - powiedziała PAP prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

PULS BIZNESU

Rewolucja internetowa w Procter & Gamble

Pracownicy P&G dostali zakaz używania z komputerów firmowych serwisów Netflix i Pandora - informuje portal Business Insider.

Reklamy Skype'a atakują Facebook i twitter

Skype rozpoczął agresywna kampanię reklamową, w której atakuje platformy Facebook i twitter, gigantów branży mediów społecznościowych - informuje portal Business Insider.

NETWORLD

Microsoft jest jednym z głównych twórców... Linuksa

Microsoft trafił po raz pierwszy w historii - i prawdopodobnie tylko tymczasowo - na listę największych "dostawców" kodu na rzecz projektu Linux. Koncern z Redmond uplasował się na 17 pozycji.

Honeypot - poznaj swojego wroga

Coraz częściej stosowane rozwiązanie typu Honeypot (garnek miodu) to pułapka na intruzów, która ma pomagać w wykrywaniu nieautoryzowanych prób korzystania z systemu, nielegalnego pozyskiwania danych czy innych nadużyć. W praktyce Honeypot służy do poznawania technik używanych przez atakujących, a przede wszystkim do zbierania informacji.