Czwartkowy Przegląd Prasy

Już w tym roku więcej urządzeń mobilnych niż ludzi… Rząd pracuje nad nową ustawą o informatyzacji… Cisco protestuje przeciw przejęciu przez Microsoft Skype'a… Soros kupuje akcje firm technologicznych… Apple sprzedaje "osiołka" Billa Gatesa… Apple pokonało 500 USD i idzie na 500 mld USD…

COMPUTERWORLD

Korupcja upadla całą branżę

Antykorupcyjna kampania nie oczyści rynku teleinformatycznego. Zmiecie co najwyżej z powierzchni ziemi tych, co przez łapówkarstwo szukali drogi na skróty. Ale chciwości nie ukróci, jeśli nie zrozumiemy, że nie warto sprzedawać siebie za 30 srebrników.

Wizja Michała Boniego na temat informatyzacji i społeczeństwa informacyjnego

Informacja Ministra Administracji i Cyfryzacji o kierunkach planowanych działań w zakresie informatyzacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego ma być dyskutowana na dzisiejszym (15 lutego) posiedzeniu Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Sygnity osiąga roczny zysk po raz pierwszy od pięciu lat

Rok 2011 Sygnity zamyka zyskiem w wysokości 8,2 mln zł. Roczne przychody sięgnęły 566 mln zł. Spółka planuje nowe produkty i wejście na nowe rynki.

RZECZPOSPOLITA

Cisco protestuje przeciw przejęciu przez Microsoft Skype'a

Cisco Systems podważyło decyzję Komisji Europejskiej zatwierdzającą zakup przez Microsoft firmy internetowej Skype.

GAZETA PRAWNA

Soros kupuje akcje firm technologicznych

Miliarder George Soros, który w przeszłości zbił fortunę na spekulacjach walutowych, zdecydowanie zwiększył w czwartym kwartale holdingi Google i Comverse Technology, nadając w Ameryce ton zakupom akcji spółek technologicznych przez menedżerów aktywów.

PULS BIZNESU

Apple pokonało 500 USD i idzie na 500 mld USD

Trwa pasmo sukcesów producenta iphonów i ipadów. W poniedziałek kurs Apple zamknął kurs się powyżej 500 USD.

Już w tym roku więcej urządzeń mobilnych niż ludzi

Liczba internetowych urządzeń mobilnych przekroczy w tym roku liczbę ludzi, prognozuje Cisco Systems, amerykański gigant IT.

Apple sprzedaje "osiołka" Billa Gatesa

W serwisie iTunes jest do nabycia pierwsza gra, która kiedykolwiek została stworzona na komputery PC. Twórcą gry jest legendarny założyciel Microsoftu - Bill Gates.

NETWORLD

Certyfikaty SSL pozwalają na podsłuchiwanie ruchu? Mozilla chce weryfikacji i anulowania podejrzanych certyfikatów

Fundacja Mozilla zamierza poprosić wszystkie urzędy certyfikacyjne o zweryfikowanie działań podległych im wystawców. Celem jest zidentyfikowanie i ewentualne anulowanie wszystkich certyfikatów mogących służyć firmom do analizowania ruchu zabezpieczonego SSL dla domen, których owe firmy nie kontrolują.

DLP - komercyjnie i za darmo

Szczególnie po publikacjach WikiLeaks wzrosła świadomość konieczności stosowania systemów zapobiegających wyciekom informacji. Gdyby w tym i podobnych przypadkach zastosowano systemy DLP, być może udałoby się ochronić przynajmniej część najcenniejszych danych.

BYWALEC

Rząd pracuje nad nową ustawą o informatyzacji

Michał Boni - na posiedzeniu Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowych Technologie - ogłosił, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pracuje nad założeniami projektu nowej ustawy o wykonywaniu zadań publicznych drogą elektroniczną.

InternetStandard

Hosting dla klientów Plusa we współpracy z home.pl

Usługi Hostingowe to nowa oferta dla użytkowników Plusa, umożliwiająca wykupienie i utrzymanie własnej domeny .pl oraz tworzenie stron internetowych i posiadanie własnego sklepu internetowego. Oferta adresowana jest do wszystkich klientów sieci, w szczególności zaś do klientów rynku biznesowego SOHO (małe, domowe przedsiębiorstwa) oraz MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Usługa stworzona jest we współpracy z firmą home.pl.