Chmura obliczeniowa dojrzewa

Jeden na pięciu menedżerów uważa za niemożliwe zarządzanie różnorodnymi usługami w modelu chmury w swojej organizacji, ale korzystają z publicznych chmur coraz częściej, licząc na oszczędności i większą elastyczność działania.

Firmy na całym świecie w coraz szybszym tempie zaczynają korzystać z usług w modelu publicznej chmury - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Avande przez Kelton Research "Czy cloud computing dojrzał?". Badanie objęło niemal 400 top menedżerów, osoby zarządzające działami IT i biznesowymi w dużych firmach w Ameryce Północnej, Południowej, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Usługi świadczone w modelu chmury obliczeniowej zaczynają należeć do głównego nurtu, jednak co piąty ankietowany menedżer uważa za niemożliwe zarządzanie różnorodnymi usługami w chmurze w swojej organizacji.

Zobacz również:

Około 60% respondentów obawia się o źle zarządzane wdrożenie serwisów w chmurze publicznej w ich organizacji.

Autorzy badania podkreślają, że cloud computing zdecydowanie dojrzewa w dużych przedsiębiorstwach, a CIO migrują dane do chmur, aby osiągać korzyści biznesowe, takie jak zwiększona elastyczność, redukcja kosztów czy skrócenie czasu wprowadzania nowego produktu na rynek.