CIO 3 /2014: zapowiedź jesiennego numeru

Co w nowym wydaniu CIO Magazynu Dyrektorów IT?

Polski CIO na ścieżkach międzynarodowych, temat z Agendy CIO 2014, który znakomicie sprawdził się podczas spotkania Klubu CIO 8 maja w Warszawie, stał się tematem okładkowym wydania jesiennego. O swojej przygodzie z międzynarodowym IT opowiadał wówczas między innymi Robert Rogoziewicz, European IS/IT Manager, Nestle Waters. Przedstawiamy krótką zapowiedź tematu wydania:

Informacja i zarządzanie informacją jest tematem kilku tekstów w wydaniu.

Publikujemy rozmowę z Kirkiem Bradleyem, znaną osobistością z Krzemowej Doliny (m.in. jeden z pierwszych pracowników Oracle). Kirk mówi o dzisiejszym zarządzaniu informacją i jego przyszłości, która kreśli następująco mówi m.in.: „Stare problemy IT (w zakresie zarządzania informacją i danymi - red.) zostaną przerzucone na użytkowników, którzy nie są gotowi, by się z tym zmierzyć. Będą potrzebne nowe metody”.

Zobacz również:

Przytaczamy także przykłady dwóch wdrożeń rozwiązania, które służy w pierwszej mierze prostocie i czystości, adekwatności informacji. Kluczowych informacji. Mgławicowa wizualizacja zdarzeń układa się w Generali czy UFG we wzory, które administratorzy uczą się w sposób naturalny interpretować. Ucieczkę od iluzji prawowania kontroli nad sytuacją przynosi rozwiązanie firmy Flopsar (młoda, interesująca polska spółka IT). „Dzięki analizie ilości konkretnych wywołań w czasie, jesteśmy w stanie w bardzo łatwy sposób zdefiniować wzorce aktywności biznesowej, a w konsekwencji we właściwy sposób realizować zarządzanie pojemnością, wydajnością i popytem usług IT” – mówi Michał Zaremba z IT Infrastructure Project Manager w Grupie Generali.

W numerze także: wywiad z prof. Andrzejem Blikle o zmianie jaką niesie TQM; tekst Marka Szelągowskiego o przygotowaniu do wdrożenia BPMs; artykuł Jacka Pulwarskiego o standardach kwalifikacji IT - dla zawodowców i dla użytkowników i wiele innych.

Nowy numer CIO - już wkrótce.