CEO 2/2017

Zaproszenie do podróży

Wiele firm upatruje dziś swojej szansy rynkowej w transformacji cyfrowej dzięki adaptacji nowoczesnych, pionierskich rozwiązań, o których nie wiedzą jeszcze konkurenci. Taki odskok jest możliwy. Jest to jednak zaproszenie do emocjonującej podróży, a nie jednorazowa wycieczka. Bohaterowie z okładki CEO to przewodnicy w tej drodze. Daniel Spica założył firmę, która odnajduje i weryfikuje innowacyjne technologie u źródła: w Dolinie Krzemowej, Bostonie, w Izraelu. Starannie wybiera i pomaga zaszczepić w polskich firmach.

Motyw podróży i innowacji towarzyszy w zasadzie wszystkim tekstom tego wydania. Mamy więc przygotowania do podróży na okołoziemską orbitę, start kosmicznego biznesu Grzegorza Brony – firmy Creotech Instruments, która tworzy konsekwentnie platformę dla produkcji satelitów. Mamy podróże z prędkością 1200 km na godzinę – Marek Gutt-Mostowy z euroLoop twierdzi, że pomysł przesyłania towarów i ludzi w Hyperloop może zmaterializować się w Polsce już za 3,5 roku. Kolejna ekscytująca dzięki innowacyjnym technologiom podróż rozpoczyna się w Jaworznie, gdzie prezydent Silbert wprowadza w życie wizję inteligentnego i nowoczesnego miasta z elektromobilnym transportem i pojazdami autonomicznymi. Omawiamy ze Sławomirem Panasiukiem, wiceprezesem KDPW, które przygotowuje pilotażowy projekt technologii blockchain. To kolejna podróż, a zmiany przez nią wywołane na rynkach, w procesach biznesowych, w mentalności – przypominają tsunami.

Jest wreszcie klamra dla tych wszystkich podróżniczych wątków. Mariana Mazzucato, gwiazda ekonomiczna, najczęściej cytowana i najbardziej wpływowa dziś ekonomistka: omawiamy jej ustalenia dotyczące zaangażowania państwa w budowę silnej, stabilnej, innowacyjnej gospodarki zawarte w książce „Przedsiębiorcze państwo”. Ta książka to także zaproszenie do podróży, odwagi przełamywania stereotypów i odwagi tworzenia wielkich rzeczy. Na miarę naszych marzeń.

Miłej lektury!

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.