CEO 1/2016

Bohater z okładki, Gregoire Nitot, prezes zarządu Sii sp. z o.o., założyciel i właściciel 30% firmy, wciąż myśli o rozwoju, konsekwentnie reinwestując znakomite zyski. Dziś powstają kolejne biznesy, Sii właśnie wchodzi na rynek niemiecki, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć między innymi z głównym akcjonariuszem francuską spółką-matką.

Polskie, krakowskie okna stały się w Europie Zachodniej wizytówką polskiej rzetelności i innowacji, przecierając przy okazji zagraniczny szlak innym firmom z branży i nie tylko. Oknoplast rozpoczynał ekspansję zagraniczną, ukrywając pochodzenie produktu. „W końcu do mnie dotarło, że nie możemy się wstydzić tego, że robimy dobre okna i jesteśmy z Polski” – opowiada Mikołaj Placek, prezes Grupy Oknoplast.

Tomasz Czechowicz, którego MCI osiągnął pozycję czołowego funduszu Europy Środkowej, mówi w kontekście cyfrowej transformacji o biznesowych szansach dzisiejszych innowacji: „Innowacje i modele biznesowe, o których mówi się ‘disruptive’, wyniosły na czoło rankingów firmy o 10–15-letniej historii”.

Gościmy na łamach świetnych ekonomistów, luminarzy dyskusji makroekonomicznych. Profesor Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, i profesor Stanisław Gomułka komentują bieżącą sytuację w Polsce i długofalowe, uniwersalne trendy.

Tym kwestiom poświęcona jest także Agenda CIO 2016. Zachęcam do poznania programu Klubu CIO, środowiska szefów działów technologii biznesowych. I do udziału w spotkaniach i dyskusjach, które są interdyscyplinarne, otwarte na opinie i perspektywę wszystkich CxO zainteresowanych cyfrową zmianą biznesu.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.