Zarząd PZU większy o IT

Marcin Halbersztadt wchodzi do zarządu PZU, będzie nadzorował obszar IT. Zarząd jednej z największych polskich spółek powiększa się także o kolejne osoby: Bogusława Skuzę, Ryszarda Trepczyńskiego i Tomasza Tarkowskego.

Rada nadzorcza PZU S.A. w uchwale z 21 kwietnia br. powołała do zarządu nowych członków. Bogusław Skuza będzie odpowiadał za obszar biznesu korporacyjnego, Ryszard Trepczyński - odpowiedzialny będzie za obszar inwestycji, a Tomasz Tarkowski - za obszar likwidacji szkód i operacji. Przemysław Dąbrowski i Witold Jaworski pozostaną w zarządzie na kolejną kadencję.

Marcin Halbersztadt ukończył wydział Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pracował w Prokom Software, Siemensie, pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Allianz Business Services.

Jak napisano w komunikacie PZU "Marcin Hallbersztadt posiada szerokie doświadczenie w analizie oraz rozwoju systemów IT, zarządzaniu obszarem IT w organizacji z obszaru usług ubezpieczeniowych a także w zarządzaniu zmianą w obszarze IT, zwłaszcza w procesie centralizacji usług informatycznych oraz księgowych".

Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Halbersztadt Sp. z o.o. (obrót nieruchomościami), z której zamierza złożyć rezygnację z końcem kwietnia br. oraz prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Mediklinik Marcin Halbersztadt (usługi medyczne oraz obrót nieruchomościami), którą zamierza zawiesić na czas wykonywania funkcji członka Zarządu PZU.