Wzrosną wydatki na IT w bankowości

Światowe wydatki na IT w branży bankowej wzrosną - wynika z prognoz firmy IDC.

Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) dla branży bankowej ma wynieść 5,2%. W raporcie eksperci IDC stwierdzili także, że różne regiony mają do czynienia z bardzo odmiennymi warunkami i czynnikami makroekonomicznymi, które wpływają na sektor bankowy.

Europa ma gorsze prognozy, podczas gdy inne regiony zwiększą wydatki lub utrzymają je na tym samym poziomie, o jakim mówiły poprzednie prognozy.

Autorzy raportu “Worldwide IT Spending 2010-2015: Worldwide Banking IT Spending Guide, 1H12 Update" zauważają, że w związku z rosnącymi obawami o przyszłość strefy euro, prognozy dla Europy nieco spadły. Dla Europy prognozowany CAGR wynosi 3,6%, w porównaniu z 4% o których mówiła poprzednia prognoza.

"Globalna gospodarka będzie się nadal miotać w 2012 roku, a kryzys w Europie Zachodniej rzuca długi cień. W rezultacie, wiele banków uważniej przygląda się swoim wydatkom gdy rozważają nowe inwestycje w IT" - twierdzi Jeanne Capachin, wiceprezes IDC Financial Insights.

Prognozy wydatków na IT są nie zmienione w porównaniu z poprzednią edycją dla regionu Azji i Pacyfiku, wydatki mają wzrosnąć, z CAGR na poziomie 7,9%.

Ameryka Północna ma prognozy o cały punkt procentowy wyższe niż w poprzedniej edycji. CAGR wyniesie 3,7%, a amerykańskie i kanadyjskie banki, które przetrwały kryzys finansowy będą kontynuować strategiczne inwestycje.

Raport wymienia Amerykę Południową i Bliski Wschód jako jasne punkty na mapie, eksperci IDC twierdzą, że w tych regionach inwestycje w infrastrukturę bankową są nadal bardzo wysokie, a ich wzrost wyniesie aż 10%.


TOP 200
Na ten temat
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy