Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft obniża ceny… Która sieć komórkowa w Polsce ma najlepszą jakość? Spór telekomów jak to badać… Apple rezygnuje z pośredników w Rosji… Apple w tarapatach. Na iWatcha poczekamy jeszcze rok?... Thom Yorke wycofuje swoją muzykę ze Spotify… Chinka śmiertelnie porażona przez iPhone’a 5… Google opóźnia budowę nowego kampusu…

COMPUTERWORLD

Operatorzy mogą oferować usługi dodane, ale muszą zdobyć większe zaufanie wśród firm

Duże firmy postrzegają usługi oferowane "w chmurze" i rozwiązania zintegrowanej komunikacji (unified communications) jako naturalne rozszerzenie portfolio operatorów, podczas gdy zarządzanie infrastrukturą IT, bezpieczeństwo i przechowywanie danych uważają za zbyt ryzykowne do wyoutsourcowania.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft obniża ceny

Produkowane przez koncern tablety Surface są teraz tańsze nawet o 30 proc. To efekt słabszego od oczekiwań popytu na taki sprzęt.

Która sieć komórkowa w Polsce ma najlepszą jakość? Spór telekomów jak to badać

Obok ceny usług to jakość sieci telekomunikacyjnej stanowi ważne kryterium wyboru operatora mobilnego - pokazują badania. To dlatego krajowi gracze starli się o to, jaką metodą jakość swojej sieci badać. Żaden nie chce wypaść gorzej niż konkurent. Tym bardziej, że końcowy raport dotrze do oczu konsumentów. Więc stacjonarnie, czy w ruchu badać jakość sieci? T-Mobile proponuje głosowanie. Play - kompilację wyników.

Apple rezygnuje z pośredników w Rosji

Koncern nie będzie już sprzedawał swoich smartfonów w Rosji za pośrednictwem operatorów komórkowych. Apple Inc negocjuje bezpośrednie dostawy na rynek.

GAZETA PRAWNA

Apple w tarapatach. Na iWatcha poczekamy jeszcze rok?

Gigant z Cupertino intensywnie poszukuje pracowników, którzy pomogliby w rozwiązaniu sprzętowych problemów związanych z iWatch’em - donosi "Financial Times".

WYBORCZA.BIZ

Thom Yorke wycofuje swoją muzykę ze Spotify

Debiutancki album Atoms for Peace, zespołu Thoma Yorke'a z Radiohead, został usunięty ze streamingowego serwisu Spotify. Nie można też już posłuchać jego płyty "The Eraser". Muzycy twierdzą, że działają w interesie młodych zespołów - manifestują, że płatne Spotify zarabia zbyt wiele ich kosztem. Za kilka dni Atoms for Peace wystąpią w Poznaniu.

PULS BIZNESU

Chinka śmiertelnie porażona przez iPhone’a 5

Apple przyjrzy się sprawie rzekomego śmiertelnego porażenia mieszkanki Chin przez iPhone 5 - informuje portal Business Insider, powołując się na wypowiedź przedstawiciela Apple’a opublikowaną przez South China Morning Post.

Google opóźnia budowę nowego kampusu

Blisko rok potrwa opóźnienie prac związanych z rozpoczęciem budowy nowego centrum badawczo-rozwojowego Google’a w Mountain View - informuje mercurynews.