Wtorkowy Przegląd Prasy

Cyberprzestępcy coraz częściej rekrutują polskich internautów… Oszczędzamy, ale nie na gadżetach… Ostatni konkurs o e-dotacje… Bitcoiny z bankomatu… Nokia 207 i Nokia 208 - powrót do korzeni… Brytyjskie pięciolatki uczą się w szkole programowania… Michael Dell coraz bliżej transakcji życia. Ma nowego sojusznika…

COMPUTERWORLD

Voice-over-LTE z problemami - klienci wolą aplikacje

Technologia umożliwiająca wykonywanie połączeń głosowych za pomocą sieci LTE stale się rozwija, ale napotyka mnóstwo przeszkód. Operatorzy nie wprowadzą jej na szeroką skalę przed 2015 rokiem. Jednocześnie coraz więcej użytkowników będzie korzystało na urządzeniach mobilnych z rozwiązań VoIP, w tym m.in. aplikacji takich jak Skype. Analizę w tej sprawie przedstawili eksperci z Infonetics Research.

RZECZPOSPOLITA

Oszczędzamy, ale nie na gadżetach

Polacy planują w tym roku ograniczać wzrost wydatków. Mimo to wielu chce kupić tablet czy smartfon.

Dec: Wszyscy 
kochają tablety

Polacy tak pokochali tablety, że są gotowi je kupować, oszczędzając na innych kategoriach elektroniki użytkowej.

Ostatni konkurs o e-dotacje

Od dziś do 19 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz ostatni w okresie 2007-2013 przyjmuje wnioski od przedsiębiorców o granty na nowe projekty internetowe.

Bitcoiny z bankomatu

Wirtualną walutę wkrótce będzie można "pobrać" z bankomatów - zapewnia producent takich urządzeń Lamassu. Pierwsze mają trafić na ulice na całym świecie tego lata.

GAZETA PRAWNA

Nokia 207 i Nokia 208 - powrót do korzeni

Fiński gigant zaprezentował dwa nowe modele swoich niskobudżetowych telefonów. Mają być one propozycją dla osób ceniących sobie prostotę i wygodę, którą oferowały klasyczne modele Nokii. Urządzenia zostały wyposażone w ekran 2,4 cala (320x240) oraz moduły 3G i Bluetooth. Nokia 208 posiada również wbudowany aparat 1,3mpx oraz (opcjonalnie) funkcję Dual SIM. Oba telefony pojawią się w sprzedaż w trzecim kwartale 2013 roku, w cenie 52 euro.

WYBORCZA.BIZ

My mamy akcję "Ratuj maluchy". Brytyjskie pięciolatki uczą się w szkole programowania

W Anglii opublikowano w poniedziałek nowy program nauczania. Zgodnie z nim pięciolatki nauczą się pisać i testować proste programy, a dziewięciolatki - podstaw modelowania matematycznego. Kilkunastoletni uczniowie skorzystają w szkole z drukarek 3D i robotów.

Michael Dell coraz bliżej transakcji życia. Ma nowego sojusznika

Michael Dell, założyciel i prezes spółki Dell, jednego z największych i najbardziej znanych producentów komputerów na świecie, otrzymał w poniedziałek niespodziewane wsparcie od znanej firmy doradczej. Dzięki temu rosną jego szanse na zakup Della i wycofanie go z obrotu giełdowego.

PULS BIZNESU

Cyberprzestępcy coraz częściej rekrutują polskich internautów

Cyberprzestępcy coraz częściej podejmują próby pozyskania polskich internautów do transferu pieniędzy pochodzących zazwyczaj z kradzieży internetowych kont bankowych - informują eksperci z zespołu CERT Polska.