Wtorkowy Przegląd Prasy

Schemat iPada 5 przeciekł do sieci… Samsung zdominował smartfonową Europę… Instagram odbija użytkowników Vine… Biura Apple przeszukiwane przez francuskiego regulatora… 20 tys. USD za wykrycie wad w Facebooku… Pilnie strzeżona siedziba. Byliśmy w Allegro… Za pomocą smartfona widzieć przez ścianę? To możliwe… Pierwszy w Polsce tablet 3D… MCI z nowym członkiem Rady Nadzorczej… Nowe megawydawnictwo powalczy z Amazonem… Blip znika z polskiej sieci… Groupon na bogato…

COMPUTERWORLD

Nokia przejmie Nokia Siemens Networks na własność

Fiński koncern zapłaci ok. 1,7 mld euro za należące obecnie do koncernu Siemens udziały w Nokia Siemens Networks i przejmie pełną kontrolę nad działalnością spółki. W trzecim kwartale br. spółka Nokia Siemens Networks najpewniej zmieni nazwę.

RZECZPOSPOLITA

Groupon na bogato

Serwis nie chce się już kojarzyć wyłącznie z najtańszymi ofertami, dlatego wprowadza także usługi z wyższej półki cenowej.

Blip znika z polskiej sieci

Właściciel "polskiego Twittera" zdecydował zamknąć serwis z końcem sierpnia.

Nowe megawydawnictwo powalczy z Amazonem

Wydawnictwa Random House i Penguin łączą się tworząc największe na świecie wydawnictwo książkowe Penguin Random House.

GAZETA PRAWNA

MCI z nowym członkiem Rady Nadzorczej

Zwyczajne Walne Zgromadzenie MCI Management powołało w skład Rady Nadzorczej funduszu Piotra Czapskiego, znanego menedżera z rynku private equity. Piotr Czapski zastąpi Jarosława Dąbrowskiego, który ustąpił z funkcji, deklarując chęć dołączenia do Rady Nadzorczej zależnego Private Equity Managers.

Pierwszy w Polsce tablet 3D

Do sklepów trafił pierwszy w Polsce tablet, na którym możemy oglądać filmy, zdjęcia i wyświetlać gry z efektem 3D bez konieczności używania specjalnych okularów. Colorovo CityTab Vision 3D to 8 calowy gadżet dla fanów multimediów, gier i amatorów nowych technologii.

WYBORCZA.BIZ

Za pomocą smartfona widzieć przez ścianę? To możliwe

Naukowcy z MIT w Cambridge w USA testują urządzenie, które za pomocą popularnej w smartfonach i komputerach technologii wi-fi może podglądać, co się dzieje za ścianą, płotem albo rogiem budynku. Na razie ma ono kiepską rozdzielczość - wykrywa wyłącznie ruch, trudno rozpoznać, czy za ścianą porusza się człowiek, czy np. duży pies. Już teraz jednak może przydać się służbom ratunkowym i policji. Czy wzbudzi podobne obawy, jak okulary Google Glass?

Pilnie strzeżona siedziba. Byliśmy w Allegro

Aby wejść do nowej siedziby Grupy Allegro w Poznaniu i wyjść z niej ze zdjęciami, które można opublikować musiałem czekać pół roku. W końcu się udało. Czego dowiedziałem się w środku?

PULS BIZNESU

20 tys. USD za wykrycie wad w Facebooku

Facebook wypłacił 20 tys. USD nagrody brytyjskiemu informatykowi za wykryci problemu w serwisie, który umożliwiał przejęcia przez hakerów kont użytkowników portalu - informuje Business Insider.

Biura Apple przeszukiwane przez francuskiego regulatora

Autorite de la Concurrence, francuski urząd antymonopolowy, przeszukuje biura i sklepy Apple znajdujące się na terenie kraju- informuje The Wall Street Journal.

Instagram odbija użytkowników Vine

Vine, serwis wideo Twittera, traci użytkowników na korzyść Instagrmu - informuje BBC.

Samsung zdominował smartfonową Europę

Blisko 50 proc. smartfonów sprzedanych w Europie w ostatnich miesiącach zostało wyprodukowanych przez Samsunga - informuje Financial Times.

Schemat iPada 5 przeciekł do sieci

Do sieci przedostał się schemat urządzenia, którym być może jest kolejne wcielenie iPada - informuje portal Business Insider.