Wtorkowy Przegląd Prasy

Nowa konsola Xbox One zadebiutuje w listopadzie… Polacy wciąż na bakier z technologią mobilną… Prezes Orange zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o udział w aferze korupcyjnej na szeroką skalę… System bankowy po nowemu. Sorbnet2 - technologiczny skok NBP… Wielki alians sprzedawców komputerów… Wiedźmin 3 będzie kosztował ponad 100 mln zł… Nike i Adidas drukują buty…

COMPUTERWORLD

Nowy Dyrektor Generalny Dell w Polsce

Wojciech Głownia objął stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Dell. Będzie podlegał Anji Monrad, nowemu dyrektorowi generalnemu na region CEE. Do tej pory sam zajmował to stanowisko.

RZECZPOSPOLITA

Nowa konsola Xbox One zadebiutuje w listopadzie

Microsoft zapowiedział w poniedziałek wieczorem, że nowa konsola Xbox One trafi do sklepów w listopadzie. Data polskiej premiery nie jest znana.

Polacy wciąż na bakier z technologią mobilną

Na świecie mobilny handel przeżywa boom, jednak u nas trzy czwarte e-sklepów nie ma swojej strony czy aplikacji mobilnej.

GAZETA PRAWNA

Prezes Orange zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o udział w aferze korupcyjnej na szeroką skalę

Jak donosi Gazeta.pl, prezes francuskiej firmy telekomunikacyjnej Orange Stéphane Richard został zatrzymany przez policję. Śledczy podejrzewają Richarda - oraz szefową MFW Christine Lagarde i milionera Bernard Tapie - o udział w aferze korupcyjnej na szeroką skalę.

WWDC 2013: Apple prezentuje iOS 7. Nieprawdopodobny, przepiękny

Podczas swojej konferencji Apple zaprezentowało to, na co wszyscy czekali. Nowy system mobilny iOS 7. Mocno zmieniony interfejs i potężna dawka rewelacyjnych funkcji. Co czeka fanów Apple już na jesieni?

WYBORCZA.BIZ

System bankowy po nowemu. Sorbnet2 - technologiczny skok NBP

Po 17 latach Narodowy Bank Polski odsyła na emeryturę system do rozliczeń międzybankowych, przez który w ostatnich latach przechodziło rocznie ponad 60 bln zł. Dzisiaj uruchamia jego nową wersję - Sorbnet2.

PULS BIZNESU

Wielki alians sprzedawców komputerów

Największa sieć sklepów komputerowych w Polsce - Komputronik - łączy siły z siecią elektromarketów Media Expert. Akcje Komputronika należą dziś do najlepszych na GPW i są najdroższe od lutego.

Wiedźmin 3 będzie kosztował ponad 100 mln zł

Trzecie część wielkiego hitu CD Projekt będzie najdroższą grą w historii polskiej branży komputerowej.

Allegro zmienia prezesa

Bob Van Dijk, związany z eBay'em, będzie nowym prezesem grupy Allegro - donosi portal Spider's Web. Zastąpi Heina Pretoriusa, kierującego platformą od kwietnia ubiegłego roku.

Nike i Adidas drukują buty

Nike i Adidas, giganci branży obuwniczej i odzieżowej, przy produkcji butów będą korzystać z technologii druku 3D - informuje Financial Times.