Wtorkowy Przegląd Prasy

Były pracownik Google oskarża firmę o oszustwa podatkowe… Telekomunikacja Polska, Comp i Sygnity zdobyły kontrakty w CRZL… Blogi to obiecujący biznes… 2 miliardy ludzi widzów mobilnego wideo… Yahoo się odmładza i kupuje Tumblra… Polkomtel zdziwiony: Nie mamy decyzji UKE dot. unieważnienia przetargu 1800 Mhz… UKE: Tańszy roaming w UE już od 1 lipca… Wydawcy wytoczyli wojnę nielegalnym e-bookom… Dzięki niej naładujemy telefon w 20 sekund… YouTube ma już 8 lat…

COMPUTERWOLRD

Specjaliści IT są coraz bardziej mobilni i mają lepsze kompetencje miękkie

Pracodawcy maja coraz lepsza opinie o miękkich umiejętnościach personalnych osób wchodzących na rynek pracy. Eksperci zauważają też, że młodzi pracownicy w branży IT nie widzą problemu w relokacji, co jest wyjątkowo ważne z punktu widzenia inwestorów zagranicznych inwestujących w Polsce - wynika z badania [email protected] - rynek pracy w Polsce, przeprowadzonego przez Antal International we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

RZECZPOSPOLITA

Blogi to obiecujący biznes

Yahoo kupuje Tumblra, jeden z największych serwisów blogowych na świecie. W Polsce blogi czytują miliony, a zarabia na nich garstka.

Telekomunikacja Polska, Comp i Sygnity zdobyły kontrakty w CRZL

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) zapłaci 32,54 mln zł za dostawę i wdrożenie scentralizowanej infrastruktury publicznych służb zatrudnienia.

2 miliardy ludzi widzów mobilnego wideo

Jak przewiduje Juniper Research, stanie się tak już za cztery lata dzięki rosnącej popularności smartfonów i tabletów oraz serwisów takich jak Netflix.

Yahoo się odmładza i kupuje Tumblra

Jeden z największych serwisów blogowych na świecie ma zostać kupiony za 1,1 mld dolarów.

GAZETA PRAWNA

Polkomtel zdziwiony: Nie mamy decyzji UKE dot. unieważnienia przetargu 1800 Mhz

Polkomtel, operator sieci Plus, nie otrzymał z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) decyzji w sprawie swojego wniosku o unieważnienie przetargu.

UKE: Tańszy roaming w UE już od 1 lipca

Opłaty za połączenia głosowe, SMS oraz usługi transmisji danych w roamingu zostaną obniżone w krajach Unii Europejskiej, zarówno na poziomie hurtowym, jak i detalicznym z dniem 1 lipca 2013 r., podał Urząd Komunikacji Elektronicznej w komunikacie. Za jedną minutę wychodzącego połączenia głosowego abonent detaliczny zapłaci maksymalnie 1,22 zł brutto.

Wydawcy wytoczyli wojnę nielegalnym e-bookom

Według raportu sporządzonego przez Bibliotekę Analiz, z powodu piractwa polski rynek e-booków mógł stracić nawet 250 milionów złotych. Wydawnictwa książkowe nie zamierzają przejść nad tym problemem do porządku dziennego i zapowiadają walkę z internetowym piractwem.

PULS BIZNESU

Dzięki niej naładujemy telefon w 20 sekund

Osiemnastoletnia Esha Khare wynalazła urządzenie, które posiada potencjał do naładowania telefonu komórkowego w 20 sekund - informuje brytyjski Daily Mail.

YouTube ma już 8 lat

YouTube, najpopularniejszy internetowy serwis wideo obchodzi ósme urodziny. Z tej okazji przedstawiciele YouTube’a podzieli się ciekawymi statystykami na temat prowadzonej platformy.

Były pracownik Google oskarża firmę o oszustwa podatkowe

Były dyrektor Google UK Barney Jones oskarżył swego dawnego pracodawcę o to, że zyski wygenerowane w Wielkiej Brytanii przepuszcza przez swoje oddziały w Irlandii, a następnie przelewa do raju podatkowego na Bermudach.