Wtorkowy Przegląd Prasy

Facebook Home nie zachwyca… Globalne wpływy z internetowego wideo skoczyły o 60 procent… Play kusi małe i średnie firmy. Konkurenci reagują… Zegarek od Microsoftu? Czemu nie… Play liczy, że liczba przenoszących numer wzrośnie o 20 proc…. Komisja Europejska zgodziła się na propozycje Google'a… NASK przejął trzy domeny rozsyłające groźnego wirusa… Dostawca Apple szuka przeciwwagi…

COMPUTERWOLRD

Szczeciński Park buduje centrum danych dla regionu

W Szczecińskim Parku Naukowo-Technologiczny budowane jest data center, z którego będzie korzystać zarówno Urząd Miasta jak i innowacyjne firmy z branży IT. Ma ono zostać oddane do użytku w IV kwartale tego roku.

RZECZPOSPOLITA

Globalne wpływy z internetowego wideo skoczyły o 60 procent

Według firmy badawczej ABI Research w ubiegłym roku przychody takich serwisów sięgnęły 8 miliardów dolarów. I wciąż dynamicznie rosną.

GAZETA PRAWNA

Play kusi małe i średnie firmy. Konkurenci reagują

Play znowu przyspiesza. Czwarty do wielkości operator komórkowy wprowadza nowe oferty dla firm, by utrzymać pozycję lidera w przejmowaniu klientów od konkurencji. Spółka szuka też finansowania na budowę sieci internetu w technologii LTE. Trwają rozmowy z bankami. Za same częstotliwości w paśmie 1800 MHz Play musi zapłacić jeszcze prawie 500 mln zł.

Zegarek od Microsoftu? Czemu nie

Apple i Samsung od wielu miesięcy intensywnie pracują nad prototypami swoich inteligentnych zegarków. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku będziemy świadkami premiery iWatch’a i Galaxy Watch’a. Tymczasem okazuje się, że z zegarkowego boomu chce skorzystać również Microsoft.

WYBORCZA.BIZ

Play liczy, że liczba przenoszących numer wzrośnie o 20 proc.

P4, operator sieci Play, liczy, że w całym 2013 r. liczba przenoszących numer do tej sieci wzrośnie o jedną piątą - o tyle samo, co w ciągu pierwszych trzech miesięcy - poinformował Bartosz Dobrzyński z zarządu spółki.

Komisja Europejska zgodziła się na propozycje Google'a

Amerykański gigant zgodził się na drobne zmiany w wyglądzie wyników wyszukiwania, by odeprzeć zarzuty o szkodzenie konkurencji.

NASK przejął trzy domeny rozsyłające groźnego wirusa

Eksperci z NASK przejęli trzy polskie domeny, które rozpowszechniały botnet Citadel. Tylko w trzy tygodnie zaatakował on ponad 160 tys. komputerów.

PULS BIZNESU

Dostawca Apple szuka przeciwwagi

Japan Display, jeden z dwóch producentów wyświetlaczy dla iPhone chce znacząco zwiększyć swoją sprzedaż, nawet o 60 proc. pozyskując zamówienia od mniejszych producentów telefonów komórkowych i tabletów, co ma być przeciwwagą dla dostaw dla największych klientów, informuje Reuters.

Facebook Home nie zachwyca

Aż 44 proc. osób, które z serwisu Google Play pobrały najnowszą aplikację Facebook Home, przyznały jej jedną gwiazdkę - informuje portal Mashable.