Wtorkowy Przegląd Prasy

Play zmierza na giełdę, a może zmieni właściciela? Z pewnością nie kupi go żaden z operatorów w Polsce… Apple pracuje nad technologią street view… Mikrogranty dla firm poszukujących innowacji… Sniper 2 przyniósł już solidne zyski… Telefon na kartę lepszy niż abonament. Najtaniej w Play i Virgin Mobile… Hakerzy zagrażają polskim firmom… LinkMe, czyli bransoletka z SMS-em… Google wykonuje miliard tłumaczeń dziennie…

COMPUTERWOLRD

IBM pracuje nad układami, które mają działać podobnie do ludzkiego mózgu

W laboratoriach koncernu IBM trwają prace nad stworzeniem układów obliczeniowych, które będą wzorowane na sposobie działania ludzkiego mózgu. Układy takie mają być wykonane z półprzewodników tlenkowych.

RZECZPOSPOLITA

Mikrogranty dla firm poszukujących innowacji

Mali i średni przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski w międzynarodowych programach innowacyjnych, mogą otrzymać zwrot kosztów ich przygotowania. PARP ma dla nich 1 mln złotych.

Sniper 2 przyniósł już solidne zyski

City Interactive, producent gier komputerowych, zarobił w I kwartale aż 23 mln złotych netto.

GAZETA PRAWNA

Play zmierza na giełdę, a może zmieni właściciela? Z pewnością nie kupi go żaden z operatorów w Polsce

Najmniejszy operator komórkowy rozważa debiut na GPW, który zapewni udziałowcom wyjście z inwestycji z zyskiem. Takie spekulacje krążą wśród bankierów inwestycyjnych, prawników i w środowisku telekomunikacyjnym.

Telefon na kartę lepszy niż abonament. Najtaniej w Play i Virgin Mobile

Porównanie post-paid i pre-paid wskazało na większą opłacalność drugiego z wariantów. Klienci ofert na kartę ma większą skłonność i możliwość zmiany sieci niż użytkownik z umową abonamentową - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej pt. "Analiza cen usług telefonii ruchomej w Polsce i krajach Unii Europejskiej".

PULS BIZNESU

Hakerzy zagrażają polskim firmom

Przedsiębiorstwa nie mogą czuć się bezpiecznie w sieci. Polska jest w czołówce krajów najbardziej zagrożonych atakami hakerskimi w tej części świata.

LinkMe, czyli bransoletka z SMS-em

LinkMe jest inteligentną bransoletką z wyświetlaczem LED, która przekazuje wiadomości tekstowe.

Google wykonuje miliard tłumaczeń dziennie

Google Translate wykonuje blisko miliard przekładów językowych dziennie - informuje AP.

Apple pracuje nad technologią street view

Koncern z Cupertino złożył wniosek o przyznanie patentu na technologię "3D Position Tracking for Panoramic Imagery Navigation", umożliwiającą tworzenia map w technologii "street view" - informuje portal Mashable.