Wtorkowy Przegląd Prasy

Internet na rozkładówce. Mapy cyberataków, światłowodów... Internet zabija gospodarkę… Polacy kupują coraz więcej przez internet… Sprawdź w internecie, czy w pociągu są jeszcze miejsca… Dom będzie myślał, oszczędzał, pisał do właściciela… Wojna na rynku taksówek ze smartfonów… Polacy stworzą grę o podboju kosmosu…

COMPUTERWORLD

160 mln zł na promocję polskich firm

Do 30 czerwca 2013 r. polscy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie działań promocyjnych prowadzonych w Algierii, Brazylii, Kanadzie, Kazachstanie i Turcji.

RZECZPOSPOLITA

Dom będzie myślał, oszczędzał, pisał do właściciela

Tablet lub smartfon sterujące inteligentnym systemem pozwolą osobie spędzającej wakacje w Egipcie na odbieranie domofonu w domu w Polsce.Zdalnie zgaszą światło, opuszczą rolety i pokażą, czy ogrodnik kosi trawę, czy wyjada z lodówki.

Wojna na rynku taksówek ze smartfonów

Ekspansja niemieckiego systemu myTaxi zagroziła pozycji rodzimej firmy z tej samej branży, iTaxi.

Polacy kupują coraz więcej przez internet

W internecie można kupić dowolne produkty - od jedzenia po samochód - i z roku na rok Polacy kupują coraz częściej siedząc przed komputerem. Zdaniem ekspertów, najbliższe lata będą stały pod znakiem m-commerce, czyli zakupów za pomocą smartfona czy tabletu.

GAZETA PRAWNA

Internet zabija gospodarkę

Nowe technologie i internet to jedyne spektakularnie rozwijające się branże w świecie trwającego już piąty rok kryzysu. Czy ich sukces jest wart zapaści innych rynków?

WYBORCZA.BIZ

Internet na rozkładówce. Mapy cyberataków, światłowodów...

Tak naprawdę zaskoczyła mnie tylko jedna rzecz - jak długo ludziom i spółkom zajęło to, by zagrożenie cyberatakami traktować poważnie.

PULS BIZNESU

Polacy stworzą grę o podboju kosmosu

Portal Kosmonauta.net poinformował o oficjalnym otwarciu projektu "Race to Mars", który tworzy firma INTERMARUM. Będzie to gra komputerowa symulująca wyścig technologiczny w kosmosie, którego końcowym celem ma być założenie kolonii na Marsie.

Sprawdź w internecie, czy w pociągu są jeszcze miejsca

Pasażerowie wyjeżdżający na święta pociągami PKP Intercity mogą sprawdzić w internecie, czy są w nich jeszcze wolne miejsca. W piątek około południa większość miejsc było zajętych w 14 pociągach przewoźnika, np. na trasach Warszawa-Terespol i Kraków-Szczecin.