Wtorkowy Przegląd Prasy

Apple inwestuje w mapy… Płatnicze preferencje e-klientów… Apple spieszy się z nowym iPhone’em… To nie jest zmierzch telekomów… NTT System stawia na marki własne… Pekin wypowiedział wojnę Apple’owi… Skype'owi w Arabii Saudyjskiej grozi blokada, jeśli nie udostępni treści… Windows 8 do remontu… Szafir rozwiąże problemy smartfonów… Ten dom kupisz za wirtualną walutę…

COMPUTERWORLD

Łódzki urząd ujawnił pirackie oprogramowanie o wartości co najmniej 70 000 zł

W trakcie przeszukania pomieszczeń dwóch firm w związku z podejrzeniem ukrywania rzeczywistych obrotów oraz prowadzeniem sprzedaży towarów i usług poza ewidencją księgową i bez faktur VAT, pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zabezpieczyli nielegalne kopie programów komputerowych o wartości co najmniej 70 000 złotych.

***reklama***

Jak w prosty sposób zoptymalizować platformę IT?

Odwiedź serwis Nowoczesne Data Center >

***

RZECZPOSPOLITA

Płatnicze preferencje e-klientów

Choć Polacy robiący zakupy w sieci coraz częściej sięgają po inne formy płatności niż przelew bankowy, to wciąż jest to najpopularniejszy sposób regulowania należności.

Apple spieszy się z nowym iPhone’em

Już na przełomie czerwca i lipca może ruszyć sprzedaż kolejnego modelu iPhone'a oznaczonego symbolem 5S - twierdzą analitycy.

To nie jest zmierzch telekomów

Szybkie przesyłanie danych jest dzisiaj dla każdego rozwiniętego rynku istotnym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność całej gospodarki - pisze prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

NTT System stawia na marki własne

Producent i dystrybutor sprzętu IT obiecuje poprawę wyników. Zyski mają rosnąć szybciej niż sprzedaż.

GAZETA PRAWNA

Pekin wypowiedział wojnę Apple’owi

Gigant z Cupertino znajduje się w poważnych tarapatach. W chińskich mediach rozpoczęła się zmasowana kampania dyskredytująca producenta iPhone’a. Apple oskarżany jest dosłownie o wszystko: od nieuczciwego traktowania chińskich klientów, do kłopotów finansowych studentów z Pekinu.

WYBORCZA.BIZ

Skype'owi w Arabii Saudyjskiej grozi blokada, jeśli nie udostępni treści

Internetowe komunikatory takie jak Skype czy WhatsApp mogą zostać zablokowane w Arabii Saudyjskiej, jeśli nie umożliwią monitorowania treści wymienianych za ich pośrednictwem - podały w poniedziałek źródła w saudyjskiej branży telekomunikacyjnej.

PULS BIZNESU

Windows 8 do remontu

Microsoft planuje przeprowadzić gruntowną aktualizację nowego systemu operacyjnego Windows 8.

Szafir rozwiąże problemy smartfonów

Już niebawem ekrany smartfonów będą wykonane z szafiru.http://tech.pb.pl/3054787,79553,szafir-rozwiaze-problemy-smartfonow

Ten dom kupisz za wirtualną walutę

Taylor More, Kanadyjczyk mieszkający w Alberta, wystawił na sprzedaż nieruchomość, którą pozbędzie się za 5,750 … Bitcoinów.

Apple inwestuje w mapy

Koncern z Cupertino przejął WifiSLAM, startup oferujący rozwiązania lokalizacyjne przeznaczone dla urządzeń mobilnych.