Wtorkowy Przegląd Prasy

Ponad 5 tysięcy użytkowników w niecałe 3 miesiące. T-Mobile ogłasza sukces płatności komórką… Jak wygląda mapa Polski z dostępem do internetu? Wielka biała plama z nielicznymi wyspami… Tablety zdobywają internautów… IBM nadal jest najbardziej innowacyjną firmą na świecie… Teraz biznesem są tanie smartfony… Prawie 6 mln Polaków straci analogowy sygnał… W Radomiu powstało Centrum Innowacji i Technologii… Mozilla nie wróci na iOS-a… Google stworzyło gadające buty…

COMPUTERWORLD

CeBIT 2013 podsumowanie: co ciekawego widzieliśmy w Hanowerze

Największa branżowa impreza w Europie dobiegła końca. Zapraszamy do naszego CeBIT Bloga na krótkie podsumowanie i przegląd targowych ciekawostek.

RZECZPOSPOLITA

Prawie 6 mln Polaków straci analogowy sygnał

19 marca czekają nas kolejne odłączenia telewizji naziemnej.

Teraz biznesem są tanie smartfony

Po Nokii na segment tańszych smartfonów stawia BlackBerry. Do walki o niższą półkę tych urządzeń włączyła się też Mozilla, twórca systemu Firefox OS.

IBM nadal jest najbardziej innowacyjną firmą na świecie

IBM zarejestrował w 2012 r. prawie 6,5 tys. patentów. Kolejny w rankingu najbardziej innowacyjnych firm Samsung zgłosił blisko 5,1 tys. patentów.

Tablety zdobywają internautów

Globalnie generują już więcej internetowego ruchu niż... telefony komórkowe, choć te drugie są na rynku znacznie dłużej i sprzedają się wielokrotnie lepiej.

GAZETA PRAWNA

Jak wygląda mapa Polski z dostępem do internetu? Wielka biała plama z nielicznymi wyspami

Wielka biała plama - tak wygląda mapa Polski, jeśli nanieść na nią miejscowości, w których więcej niż 30 proc. mieszkańców ma dostęp do szybkiego, szerokopasmowego internetu. Jesteśmy bez szans, by spełnić do końca roku unijny wymóg dostępu każdego obywatela do internetu.

Ponad 5 tysięcy użytkowników w niecałe 3 miesiące. T-Mobile ogłasza sukces płatności komórką

Po niecałych trzech miesiącach od wprowadzenia usługi mobilnych płatności T-Mobile miała już ponad 5 tys. aktywnych użytkowników. Polska spółka należąca do Deutsche Telekom chce, by do końca roku było ich 10 razy więcej. Po Polsce usługa mobilnych płatności będzie sukcesywnie wprowadzana w 5 innych państwach, w tym w Niemczech i Czechach.

PULS BIZNESU

Mozilla nie wróci na iOS-a

Przeglądarka internetowa Firefox produkcji Mozilli nie wróci na urządzenia Apple dopóki koncern z Cupertino z zmieni dotychczasowej - wrogiej - polityki wobec zewnętrznych producentów - informuje portal CNET.

W Radomiu powstało Centrum Innowacji i Technologii

W poniedziałek otwarto Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. Placówka ma być łącznikiem między nauką a biznesem. W ramach centrum powstanie inkubator technologiczny i park naukowo-technologiczny. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 120-160 mln zł.

Jak internetowo studiować na Harvardzie

Uniwersytet Harvarda otwiera się na świat: od maja udostępnia darmowe wykłady w internecie, na które co miesiąc zapisuje się 100 tys. nowych uczniów z całego świata. Jesienią rusza kurs: "Nauka i gotowanie". Zamiast laboratorium - ćwiczenia w kuchni.

Google stworzyło gadające buty

Google ma nowy gadżet. Buty, które rozmawiają z noszącą je osobą - informuje brytyjski Daily Mail.