Wtorkowy Przegląd Prasy

Google planuje otworzyć sklepy… Play pójdzie do sądu w sprawie cen rozmów… Orange i PGE zaczynają rozmowy o komercyjnej współpracy… Ericsson podpisał kontrakt na miliard dolarów… Nowy iPad, iPhone 5S, iTV - kiedy na rynku?... Facebook nie zapłacił podatku w USA… Komórki nie na sprzedaż… Sejf NBP - aplikacja nie tylko dla cinkciarzy…

COMPUTERWORLD

Rusza kolejny cykl spotkań Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu

W marcu rozpoczyna się kolejny cykl spotkań dla osób zainteresowanych skutecznym wdrażaniem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Konferencje Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu odbędą się we Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. Computerworld jest jednym z patronów medialnych cyklu.

RZECZPOSPOLITA

Orange i PGE zaczynają rozmowy o komercyjnej współpracy

Telekomunikacyjny gigant i firma energetyczna chcą współpracować. To już kolejny przykład tego typu aliansu w Polsce.

Nowy iPad, iPhone 5S, iTV - kiedy na rynku?

Nowe gadżety Apple trafią do sklepów już w połowie tego roku. Wcześniej firma uchyli rąbka tajemnicy i pokaże swoją wersję smart TV.

Facebook nie zapłacił podatku w USA

Największy serwis społecznościowy uniknął zapłacenia podatku za ubiegły rok, otrzymał natomiast kilkaset milionów dolarów zwrotu.

Komórki nie na sprzedaż

Ponad połowa Amerykanów ma w domu co najmniej dwa nieużywane już telefony komórkowe. Ich rynkowa wartość to około 34 mld USD - wyliczyła firma SellCell.com.

GAZETA PRAWNA

Play pójdzie do sądu w sprawie cen rozmów

Play, najmniejszy z operatorów chce odszkodowania od Plusa, Orange i T-Mobile za utrzymywanie wyższych cen.

WYBORCZA.BIZ

Ericsson podpisał kontrakt na miliard dolarów

Największy indyjski operator - Reliance Communications podpisał ośmioletnią umowę ze szwedzkim koncernem. Ten ostatni będzie zajmował się codzienną eksploatacją 100 tys. km sieci przewodowych, a także konserwacją i planowaniem sieci mobilnych w 11 okręgach telekomunikacyjnych Indii Północnych i Zachodnich, w tym w Delhi i Bombaju.

PULS BIZNESU

Google planuje otworzyć sklepy

Do końca roku gigant internetowy Google chce otworzyć swoje sklepy.

Sejf NBP - aplikacja nie tylko dla cinkciarzy

Bank centralny funduje lekcję historyczno-poglądową o banknotach dawniej i dziś. Do tego dodaje tabelę kursów średnich i kalkulator walutowy.