Wtorkowy Przegląd Prasy

Zadziwiająco wysoka sprzedaż Nokii Asha… Vectra będzie walczyć o klientów z UPC i Orange… Nadchodzi miliardowy rok na rynku smartfonów… Apple pociągnęło Nasdaq w dół, Dell poszybował… Gry komputerowe pod flagą biało-czerwoną… Facebook pokaże własnego smartfona?... Nie jestem piratem, ewangelizuję…

COMPUTERWORLD

Nowy dystrybutor narzędzi QlikView na polskim rynku

Do grona polskich dystrybutorów opartego na technologii in-memory systemu analitycznego QlikView została firma Business Partners eXcellence. Spółka zajmie się też usługami wdrożeniowymi.

GAZETA PRAWNA

Vectra będzie walczyć o klientów z UPC i Orange

Konkurencja na stołecznym rynku telewizji kablowej i internetu mocno się w tym roku zaostrzy. Pochodzący z Gdyni operator Vectra zamierza powalczyć o klientów z UPC Polska, Multimediów i Orange Polska, rozwijając własną sieć. Już teraz dociera do 400 tys. gospodarstw domowych w stolicy.

RZECZPOSPOLITA

Nadchodzi miliardowy rok na rynku smartfonów

Szykuje się przełom w branży ultraszybkiego Internetu oraz smartfonów - przekonują analitycy .

Apple pociągnęło Nasdaq w dół, Dell poszybował

Na Wall Street indeksy zanotowały niewielkie zmiany. Inwestorzy są ostrożni czekając na wyniki spółek.

Gry komputerowe pod flagą biało-czerwoną

Resort gospodarki pomoże promować się polskim producentom na kluczowych targach zagranicznych.

PULS BIZNESU

Facebook pokaże własnego smartfona?

Facebook jutro organizuje konferencję prasową, podczas której może zostać ogłoszone wprowadzenie na rynek smartfona wyprodukowanego przez największą internetową społecznościówkę.

Klikasz i zamawiasz księdza

Kościół otwiera się na nowe technologie. Kolędę można teraz zamówić przez portale społecznościowe czy komórkę.

Nie jestem piratem, ewangelizuję

Rok od protestów przeciwko ACTA konflikt między właścicielami praw autorskich a internautami nie wygasł. Zaostrzyć go jeszcze mogą badania na temat piractwa, które współfinansowało Ministerstwo Kultury.

Zadziwiająco wysoka sprzedaż Nokii Asha

Nokia Asha, smartfon skierowany do klientów o mniejszych wymaganiach, sprzedaje się zadziwiająco dobrze i cieszy się blisko dwukrotnie wyższą popularnością niż flagowe urządzenie fińskiego koncernu - Nokia Lumia.