Wtorkowy Przegląd Prasy

Ubywa abonentów telefonii komórkowej… Apple poniżej 500 dolarów za akcję - po raz pierwszy od lutego… Nieuczciwa kampania Samsunga… Sześć dekoderów na czarnej liście UKE… UKE wydał decyzje o nowych stawkach sieci komórkowych… Klienci będą częściej korzystać z Wi-Fi… Aplikacja szyfrująca zabezpieczy iPhone'a… Telewizory mogą nas obserwować… Google traci kolejną kobietę…

COMPUTERWORLD

Szał patentowy trwa - patenty informatyczne na szczycie

Przemysł teleinformatyczny przoduje w zakresie ilości zgłaszanych przed biurami patentowymi z całego świata wniosków patentowych i wniosków o zastrzeżenie wzorów użytkowych. Do biur patentowych rocznie kierowane jest ponad 125 tys. samych tylko wniosków o udzielenie patentu.

RZECZPOSPOLITA

Ubywa abonentów telefonii komórkowej

Operatorzy telefonii komórkowej w dotkniętej 25-procentowym bezrobociem Hiszpanii skarżą się na masowy odpływ klientów. Tylko w październiku wyłączono ponad 480 tys. numerów - poinformował w poniedziałek regulator rynku telekomunikacyjnego CMT.

Nieuczciwa kampania

Zdaniem UOKiK reklamy Samsunga mogły wprowadzać konsumentów w błąd. Urząd wszczął postępowanie w tej sprawie.

Sześć dekoderów na czarnej liście UKE

Tyle modeli z 45 nie przeszło kontroli dekoderów do odbioru telewizji DVB-T, jakie zaczął Urząd Komunikacji Elektronicznej.

UKE wydał decyzje o nowych stawkach sieci komórkowych

Urząd Komunikacji Elektronicznej wysłał czterem największym operatorom komórkowym decyzje obniżające od 2013 roku hurtowe stawki za kończenie połączeń (MTR) - dowiedział się portal ekonomia24.pl.

GAZETA PRAWNA

Apple poniżej 500 dolarów za akcję - po raz pierwszy od lutego

Cena akcji Apple spadła poniżej 500 dolarów za jeden walor po raz pierwszy od lutego po tym, jak Citigroup obniżył rating akcji firmy z powodu obaw, że popyt na smartfony iPhone 5 zaczyna się kurczyć.

PULS BIZNESU

Klienci będą częściej korzystać z Wi-Fi

Orange liczy na zwiększenie sprzedaży broadbandu i usług w pakietach. Chce w porozumieniu z partnerami sprzedawać inne usługi jak ubezpieczenia czy prąd.

Telewizory mogą nas obserwować

Telewizory Samsunga z serii Samrt TV mogą zostać użyte przez hakerów do śledzenia wszystkiego co znajdzie się w polu widzenia wbudowanej w odbiorniki kamery.

Aplikacja szyfrująca zabezpieczy iPhone'a

Wickr, aplikacja stworzona przez Nico Sella i Roberta Statica, umożliwi poczwórne zaszyfrowanie informacji przetrzymywanych i przesyłanych za pomocą smartfonów Apple.

Google traci kolejną kobietę

Shona Brown, szefowa filantropii w Google opuszcza po prawie dekadzie giganta internetowego. Będzie doradzać organizacjom nonprofit i startupom.

NETWORLD

Hitachi, EMC oraz Fujitsu zyskują - Gartner podsumowuje rynek storage

Wzrost na rynku usług storage zwolnił nieco podczas trzeciego kwartału bieżącego roku, ale firmy Hitachi, EMC oraz Fujitsu zanotowały w tym czasie całkiem niezłe wyniki, głównie dzięki dobrej sprzedaży systemów high-endowych. Gorzej poradziły sobie m.in. IBM, Hewlett-Packard, Oracle oraz Dell.