Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft otworzy sklepy w Europie… Wydawcy chcą w sieci większej ochrony… Spamu coraz mniej… Do 2020 roku w całym kraju dostępny ma być szerokopasmowy internet… Zakazane na Wall Street: Facebook, Twitter i Gmail… Konstrukcje ofert mogą się zmienić… Lista domen, o które walczą firmy i rządy…

COMPUTERWORLD

Pracownikom brakuje kompetencji miękkich

Dla 18% pracodawców na świecie przyczyną trudności w obsadzaniu stanowisk jest brak kompetencji miękkich u kandydatów. Czynnik ten coraz częściej przesądza o przyjęciu lub awansie pracownika, nawet wtedy, gdy jego stanowisko związane jest z obowiązkami technicznymi, jak w przypadku inżynierów.

RZECZPOSPOLITA

Konstrukcje ofert mogą się zmienić

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego skróci umowy operatorów z abonentami do dwóch lat. Co to oznacza?

Wydawcy chcą w sieci większej ochrony

Jutro pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów trafi nowelizacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Według wydawców uniemożliwi ona skuteczną ochronę ich praw autorskich w Internecie.

Spamu coraz mniej

Według danych firmy Kaspersky Lab, udział spamu w ruchu pocztowym zmniejszył się o 4,5 punktu procentowego w porównaniu z wrześniem i wynosił średnio 68 proc. - najmniej w całym roku.

Szerokopasmowy internet w całej Polsce. Kiedy?

Do 2020 roku w całym kraju dostępny ma być szerokopasmowy internet - zapowiedział szef MAC Michał Boni.

PULS BIZNESU

Microsoft otworzy sklepy w Europie

Microsoft szykuje się do otwarcia sieci sklepów w Europie - informuje The Financial Times.

Lista domen, o które walczą firmy i rządy

Różne kraje świata zgłosiły ponad 250 sprzeciwów do proponowanych nowych zakończeń adresów internetowych.

Zakazane na Wall Street: Facebook, Twitter i Gmail

Nowe pokolenie finansistów wkraczające do wielkich koncernów ma problem - na czas pracy muszą odłączyć się od ulubionych portali społecznościowych.

NETWORLD

Bezpieczeństwo sieci według Cisco

Na świecie są obecnie miliardy użytkowników internetu, miliony polityk bezpieczeństwa wdrożonych przez różne firmy i jeszcze więcej aplikacji. Czy i jak można zapewnić bezpieczeństwo takiego systemu? - na to pytanie starali się odpowiedzieć specjaliści Cisco podczas konferencji Cisco Secure 2012 w Warszawie.