Wtorkowy Przegląd Prasy

Sygnity ma e-Podatki… Chińczycy polubili zakupy internetowe i gonią światowych liderów… WiMP wchodzi do Polski… Bankowość w komórce dla firm… Facebook i Yahoo chcą stworzyć wyszukiwarkę lepszą od Google… Mail.Ru wyszedł z inwestycji w Groupon i Zynge…

COMPUTERWORLD

Paul Otellini ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego firmy Intel

Obecny dyrektor generalny ustąpi ze stanowiska w maju 2013 roku. Paul Otteliini odejdzie z firmy Intel po czterech latach pracy na najwyższym stanowisku wykonawczym i trwającej niemal 40 lat karierze w firmie Intel.

RZECZPOSPOLITA

Chińczycy polubili zakupy internetowe i gonią światowych liderów

Chiny są najszybciej rozwijającym się na świecie rynkiem handlu internetowego. W ostatnich dwóch latach e-sprzedaż rosła w Chinach w tempie 100 proc. rocznie. W tym roku wartość transakcji na tym rynku ma wynieść 107,5 mld dol., a liczba kupujących 220 mln.

WiMP wchodzi do Polski

Testowa wersja skandynawskiego muzycznego serwisu streamingowego WiMP ruszy w Polsce 24 listopada.

Bankowość w komórce dla firm

ING Bank Śląski oraz Millennium wprowadzają aplikacje bankowości mobilnej dla firm. Kończą testy i od grudnia wystartują z nową usługą.

GAZETA PRAWNA

Facebook i Yahoo chcą stworzyć wyszukiwarkę lepszą od Google

Dwie kobiety - Sheryl Sandberg i Marissa Mayer - które jeszcze niedawno pracowały w Google, chcą teraz razem z Facebookiem i Yahoo stworzyć wyszukiwarkę, która będzie konkurencyjna i najlepsza na rynku. Sukces jest już na wyciągnięcie ręki.

Ponad 250 tysięcy tegorocznych start-upów. A jednak nie ma się z czego cieszyć

Liczba przedsiębiorców, którzy w tym roku założyli własną działalność gospodarczą przekroczyła w listopadzie 250 tysięcy - wynika z szacunków Tax Care. Gdyby tylko na tej podstawie zbudować indeks polskiej przedsiębiorczości, wyglądałby on bardzo optymistycznie. Niestety obraz psuje liczba zamykanych firm, która znów podskoczyła w październiku.

WYBORCZA.BIZ

Piraci, narkotyki i antywirus

"Nie przejmuj się psem, uważaj na właściciela" - ostrzega szyld na płocie jednego z pionierów programów antywirusowych. Po dziwnych zakrętach życiowych John McAfee znów wypłynął w mediach.

PULS BIZNESU

Mail.Ru wyszedł z inwestycji w Groupon i Zynge

Rosyjska sieć społecznościowa Mail.Ru pozbyła się wszystkich posiadanych udziałów w amerykańskiej stronie zakupów grupowych Groupon i producencie gier na urządzenia mobilne Zynga.

Ostrożnie z tabletami w nocy

Korzystanie z tabletu lub e-czytnika w nocy może powodować depresję - przestrzegają naukowcy powołujący się na badania.

Sygnity ma e-Podatki

Ministerstwa Finansów wybrało warszawskiego integratora na wykonawcę systemu. Wartość kontraktu to 232 mln zł.

NETWORLD

Prototypowy szkodnik przejmuje czytniki smartcard

Specjaliści z Itrust Consulting stworzyli złośliwy program, który potrafi przejąć kontrolę np. nad czytnikami smartcard i udostępnić je przez Internet.