Wtorkowy Przegląd Prasy

Aplikacje na Androida oblały testy bezpieczeństwa… Orange złożył ofertę na pasmo LTE, spółki Midasa - nie… Fundusze chcą zwiększyć nadzór nad Asseco Poland… Polska przyciąga serwisy muzyczne… Telefon komórkowy tłumaczy rozmowy na żywo… Yahoo notuje rekordowe zyski po sprzedaży udziałów w chińskiej spółce… Szefowa Facebooka na Europę rezygnuje…

COMPUTERWORLD

Minister Kudrycka: 10 mld zł na naukę i otwarty dostęp do wyników badań

W niedziele prof. Barbara Kudrycka przedstawiła plany resortu nauki na najbliższe miesiące i lata. Wśród nich znalazły się m.in. otwarty dostęp do wyników badań, nowe inwestycje w naukę o wartości ponad 10 mld zł, 1 proc. CIT dla instytucji naukowych czy specjalna spółka wspierająca innowacje.

Ericsson wyda 500 mln euro na prace badawcze

Firma poinformowała o podpisaniu umowy kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Wysokość kredytu to 500 mln euro. Pieniądze mają być przeznaczone na finansowanie prac badawczo-rozwojowych nad technologią mobilnej komunikacji szerokopasmowej nowej generacji.

***reklama***

Warsztat: Praktyka bezpieczeństwa dla menedżerów IT

Już 15 listopada w Warszawie odbędzie się warsztat Computerworld "Praktyka bezpieczeństwa IT dla menedżerów", stanowiący kompendium najważniejszych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa informatycznego. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi obszarami bezpieczeństwa IT w przedsiębiorstwie, uzyskają dostęp do szerokiego spektrum zagadnień w tej dziedzinie w formie skondensowanej do jednodniowego szkolenia.

RZECZPOSPOLITA

Orange złożył ofertę na pasmo LTE, spółki Midasa - nie

Operatorzy sieci komórkowych: Polkomtel (Plus), Centertel (Grupa Telekomunikacji Polskiej; sieć Orange) oraz Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) potwierdziły w rozmowach i korespondencji e-mail z "Parkietem", że złożyły swoje oferty w przetargu na rzadkie dobro, jakim są częstotliwości dla usług mobilnych z zakresu 1800 MHz. Czas na to mija dziś o godzinie 15-tej.

Fundusze chcą zwiększyć nadzór nad Asseco Poland

Inwestorzy finansowi domagają się więcej reprezentantów w radzie nadzorczej rzeszowskiej firmy.

Polska przyciąga serwisy muzyczne

Z Playem ma współpracować WiMP, na początku przyszłego roku do startu nad Wisłą przymierza się Spotify.

GAZETA PRAWNA

Telefon komórkowy tłumaczy rozmowy na żywo

Główny operator telefonii komórkowej w Japonii poinformował w poniedziałek o wprowadzeniu nowej usługi - telefonicznego tłumaczenia symultanicznego. NTT Docomo chce oferować taką darmową aplikację na smartfony i tablety wyposażone w system operacyjny Android.

WYBORCZA.BIZ

Yahoo notuje rekordowe zyski po sprzedaży udziałów w chińskiej spółce

Yahoo zarobiło w trzecim kwartale 3,2 mld dolarów. Zyski pochodzą głownie ze sprzedaży udziałów w chińskiej spółce Alibaba zajmującej się e-handlem.

PULS BIZNESU

Szefowa Facebooka na Europę rezygnuje

Joanna Shields, dyrektor zarządzająca Facebooka na Europę, Afrykę i Bliski Wschód, opuszcza szeregi spółki by wesprzeć szeregi Tech City Investment Organisation, brytyjskiej "Doliny Krzemowej".

Aplikacje na Androida oblały testy bezpieczeństwa

Miliony osób będących użytkownikami aplikacji przeznaczonych na system operacyjny Android jest narażona na utratę poufnych informacji przechowywanych w urządzeniach mobilnych - informuje BBC.

NETWORLD

Urządzenie do niszczenia ceramicznych talerzy HD

Wrocławska spółka BOSSG Data Security przedstawiła nowe rozwiązanie do niszczenia ceramicznych talerzy dysków twardych. Urządzenie rozdrabnia ceramiczny talerz na drobny proszek i następnie zamienia go w ciecz, wykorzystując do tego celu firmową technologię LiquiDATA.