Wtorkowy Przegląd Prasy

Surowe kary za piractwo internetowe w Japonii… Wideo z sieci zagraża płatnej telewizji… Facebook łowi informatyków w Rosji… Aplikacja na smartfona pomoże znaleźć tani parking… Komórka zadebiutuje w roli karty płatniczej… Za korzystanie z urządzeń mobilnych płacimy grosze…

COMPUTERWORLD

Producent BlackBerry nadal na minusie, ale lepiej od prognoz

Od czerwca do sierpnia 2012 roku na świecie sprzedano 7,4 mln urządzeń BlackBerry i 130 tys. tabletów PlayBook. To mniej niż przed rokiem. Przy przychodach rzędu 2,9 mld USD koncern Research In Motion zamknął drugi kwartał roku finansowego stratą na poziomie 235 mln USD.

Polacy chcieliby uczestniczyć w programach zwiększających kompetencje cyfrowe

80 proc. Polaków uważa, że konieczne jest wdrożenie programów edukacyjnych zwiększających kompetencje obywateli w zakresie usług cyfrowych w codziennym życiu - wynika z najnowszych badań On Board PR i SW Research. Prawie trzy czwarte badanych jest zdania, że inicjatywa ta powinna wyjść od ministerstw zaangażowanych w procesy cyfryzacji kraju.

RZECZPOSPOLITA

Firmy wabią operatorów

Zaostrza się walka sieci komórkowych o klientów, którzy prowadzą drobny biznes.

Wideo z sieci zagraża płatnej telewizji

Rynek tradycyjnych usług telewizyjnych rośnie tylko symbolicznie. Coraz więcej widzów przestawia się na Internet.

Facebook łowi informatyków w Rosji

Premier Rosji spotkał się z założycielem Facebooka. Rosyjskie sieci oskarżają Amerykanów o podkupywanie najlepszych programistów kraju.

GAZETA PRAWNA

Aplikacja na smartfona pomoże znaleźć tani parking

Portugalscy naukowcy opracowali aplikację do smartfonów, która pomaga kierowcom znaleźć tanie miejsca parkingowe. Nowy wynalazek szybko zdobywa sobie klientów w coraz bardziej zatłoczonej stolicy Portugalii.

PULS BIZNESU

Komórka zadebiutuje w roli karty płatniczej

Blisko, coraz bliżej. Już w tym miesiącu w Polsce odbędzie się premiera mobilnych płatności zbliżeniowych. Na razie będą dostępne dla nielicznych.

Za korzystanie z urządzeń mobilnych płacimy grosze

Opower, spółka zajmująca się badaniami nad wydajnością energii, opublikowała raport, w którym znalazło się zestawienie kosztów użytkowania najpopularniejszych urządzeń mobilnych znajdujących się obecnie na rynku.

Surowe kary za piractwo internetowe w Japonii

Japonia wprowadza nowe, niezwykle surowe, prawa dotyczące piractwa internetowego - informuje BBC.

NETWORLD

Wpadka Adobe - złośliwe oprogramowanie podpisane certyfikatem firmy

W ubiegłym tygodniu cyberprzestępcy włamali się na serwer Adobe i podpisali za pomocą oryginalnego certyfikatu firmy dwie złośliwe aplikacje. Ale zdaniem koncernu zagrożenie przynajmniej na razie jest znikome.