Wtorkowy Przegląd Prasy

Intel Capital stawia na Polskę… Google kupuje aplikację Snapseed - konkurenta Instagramu… Nowe zagrożenia związane z cyberbronią… Mapy Google'a zaplanują podróż koleją… Play atakuje: pięciu użytkowników skorzysta z jednego abonamentu… Dalszy ciąg kłopotów A.pl: Ma o trzy czwarte mniej zamówień niż rok temu… Komórki z hiperwysokim IQ… Facebook dla inwestorów… Każdy pracownik otrzyma iPhone'a…

COMPUTERWORLD

MAC: Komisja Europejska nie cofnie nam dotacji na informatyzację

Jak podaje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, do końca miesiąca dostaniemy od Komisji Europejskiej decyzję potwierdzającą wznowienie płatności dla dużych projektów z zakresu informatyzacji administracji oraz inwestycji przedsiębiorstw. Oznacza to, że Polska jeszcze w tym roku może uzyskać refundację wydatków poniesionych w tych projektach.

PESEL i CEPiK przesunięte o 2 lata

Rząd przesuwa o dwa lata wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w ewidencji ludności i pojazdów. Jak poinformowało dziś Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, rejestry PESEL i CEPiK zostaną przebudowane. MSW tłumaczy, że przebudowa systemów ma przynieść państwu oszczędności w wysokości 120 mln zł.

RZECZPOSPOLITA

Nowe zagrożenia związane z cyberbronią

Eksperci od bezpieczeństwa IT wykryli trzy inne szkodliwe programy związane z Flamem - zaawansowaną cyberbronią odkrytą w maju.

Intel Capital stawia na Polskę

Ramię inwestycyjne Intelu chce zwiększyć inwestycje w naszym regionie. Nowym dyrektorem inwestycyjnym został Maciej Żak, były wiceprezes Grupy Onet.pl.

SumZero: Facebook dla inwestorów

Bracia Winklevoss, znani z batalii prawniczej przeciwko Markowi Zuckerbergowi, współtworzą portal społecznościowy dla inwestorów.

GAZETA PRAWNA

Play atakuje: pięciu użytkowników skorzysta z jednego abonamentu

Czwarty co do wielkości operator zaostrza rywalizację z Orange, T-Mobile i Plusem o klientów mobilnego internetu. Sięgnął po nowy sposób dostępu do sieci rodem z Ameryki: w ramach jednego abonamentu z usługi korzystać może nawet pięciu użytkowników.

Mapy Google'a zaplanują podróż koleją

Usługa Google Maps (maps.google.com), pozwalająca m.in. na zaplanowanie podróży samochodowej i pieszej, w Niemczech została wzbogacona o propozycję przejazdu pociągami Deutsche Bahn. Można oczywiście określić, kiedy i którędy chce się jechać.

Dalszy ciąg kłopotów A.pl: Ma o trzy czwarte mniej zamówień niż rok temu

Nie znikają kłopoty sklepu internetowego A.pl. Po próbach zablokowania witryny przez Apple, oskarżającego e-sklep o łudzące podobieństwo fonetyczne do swojej marki, doszła walka o utrzymanie pozycji rynkowej. A.pl, związany ze zbankrutowaną siecią Bomi notuje cały czas spadki zamówień, które w ciągu ostatniego roku sięgnęły aż o 73 proc.

WYBORCZA.BIZ

Google kupuje aplikację Snapseed - konkurenta Instagramu

Google poinformowało o przejęciu firmy Nik Software tworzącej aplikację Snapseed służącą do obróbki fotografii i będącą konkurencją dla popularnego Instagramu. Kwota transakcji nie została ujawniona.

PULS BIZNESU

Każdy pracownik otrzyma iPhone'a

Nowy smartfon dla każdego pracownika w firmie - to obietnica Marissy Mayer, nowej prezes Yahoo.

Komórki z hiperwysokim IQ

Telefonia mobilna bez problemu nadąża za coraz większą ruchliwością pracowników.

NETWORLD

Połowa urządzeń z Androidem ma krytyczne dziury?

Ponad 50% wszystkich wykorzystywanych obecnie urządzeń z Androidem jest podatnych na ataki - wynika z danych przedstawionych przez Duo Security. Luki w systemie operacyjnym Google’a (lub jego implementacji w danym urządzeniu) umożliwiają przestępcom przejęcie pełnej kontroli nad urządzeniem oraz uzyskanie dostępu do zapisanych w jego pamięci danych.