Wtorkowy Przegląd Prasy

Po co nam smartfony? Żeby sprawdzać pocztę… iPhone'a 5 nie będzie - Apple rezygnuje z numeracji nowych produktów… Google zlikwiduje 4 tys. miejsc pracy w Motoroli… Pera założył własną firmę i w 6 lat stał się miliarderem… Google przejmuje wydawcę przewodników turystycznych… Microsoft wierzy w Facebooka…

COMPUTERWORLD

Boni: projekt ustawy o informatyzacji ma być gotowy jesienią

Minister Administracji i Cyfryzacji zapowiedział, że gotowe są założenia ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Będą one teraz wysłane do resortów i partnerów społecznych. Projekt ma być gotowy jesienią, tak by po pracach w Sejmie, od połowy przyszłego roku wystartować z nową formą elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Pierwsza Światowa Cyber-Olimpiada

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny organizuje pierwszą Światową Cyber-Olimpiadę - wydarzenie non-profit składające się z serii grupowych gier z zakresu cyber-bezpieczeństwa. Mistrzostwa będą rozgrywane regionalnie i zakończą się światowym finałem w październiku 2012 r. w Miami w USA.

GAZETA PRAWNA

Po co nam smartfony? Żeby sprawdzać pocztę

Odbieranie poczty elektronicznej, logowanie się w serwisach społecznościowych i nawigacja GPS - to właśnie do tego, oprócz rozmów telefonicznych, najczęściej wykorzystywane są smartfony.

iPhone'a 5 nie będzie - Apple rezygnuje z numeracji nowych produktów

Firma Apple podjęła decyzję o zaprzestaniu numerowania kolejnych wersji swoich produktów. Nadchodzący iPhone 5 będzie nosił nazwę... "nowy iPhone".

Google zlikwiduje 4 tys. miejsc pracy w Motoroli

Dwie trzecie zapowiedzianych redukcji zostanie zrealizowane poza granicami USA. Google chce także zamknąć jedną trzecią spośród 90. placówek Motoroli oraz uprościć ofertę jej mobilnych produktów. "Te zmiany mają na celu powrót działu produkcji urządzeń bezprzewodowych Motoroli do rentowności" - wyjaśnia Google w komunikacie.

Apple? Za wolno, za mało i zbyt drogo. Pera założył własną firmę i w 6 lat stał się miliarderem

Robert Pera porzucił koncern Steve’a Jobsa i założył firmę. Efekt? Zaledwie w ciągu sześciu lat stał się miliarderem.

WYBORCZA.BIZ

Google przejmuje wydawcę przewodników turystycznych

Przejmowane wydawnictwo to Frommer's - dział przewodników amerykańskiego wydawnictwa Wiley & Sons. Wartości transakcji nie ujawniono.

PULS BIZNESU

Microsoft wierzy w Facebooka

Microsoft traktuje swój pakiet w Facebooku jako inwestycję strategiczną, a nie źródło szybkiego zarobku.

NETWORLD

IBM rozważa zakup Research in Motion?

IBM czyni nieformalne kroki w celu przejęcia części RIM, choć oficjalnie nie toczą się żadne rozmowy - takie informacje podał, powołując się na dobrze poinformowane źródła, Bloomberg.