Wtorkowy Przegląd Prasy

E-podatki coraz bliżej. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu ... Centra usług i firmy IT chcą zatrudniać... Banki chcą zarobić na internetowych zakupach swoich klientów... Przeżyj urlop bez awarii w firmie...

COMPUTERWORLD

Przeżyj urlop bez awarii w firmie

W czasie wakacji można sprawdzić, czy dział IT jest w stanie poradzić sobie w sytuacji, gdy kluczowi pracownicy są nieobecni.

W 2012 roku wartość rynku konsumenckiego przekroczy 2 bln USD

Według analityków w 2012 roku łączna sprzedaż rozwiązań IT na rynku konsumenckim będzie o niemal 115 mld USD wyższa niż rok wcześniej. Tegoroczna skala wydatków na urządzenia i usługi służące rozrywce, telefony komórkowe, cyfrowy sprzęt fotograficzny, a także urządzenia przenośne sięgnąć ma 2,1 bln USD.

WYBORCZA.BIZ

Banki chcą zarobić na internetowych zakupach swoich klientów

Internetowy bank Alior Sync niedawno ogłosił, że ma już 40 tys. klientów. Ale dotychczasowy hegemon mBank ani myśli biernie przyglądać się ekspansji konkurenta.

E-podatki coraz bliżej. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu

Nowoczesny system informatyczny zamiast ponad stu działających dzisiaj - po to powstają e-Podatki, które ułatwią życie zarówno fiskusowi, jak i podatnikom. Przetarg na system wszedł na ostatnią prostą

RZECZPOSPOLITA

Centra usług i firmy IT chcą zatrudniać

Mimo spowolnienia ponad połowa pracodawców w Polsce będzie w najbliższych tygodniach rekrutować specjalistów i menedżerów.

NETWORLD

Szyfrowanie PPTP i WPA2-Enterprise można złamać w niecały dzień

Nowe narzędzie w połączeniu z usługą w chmurze, potrafi deszyfrować dowolną sesję popularnego rozwiązania VPN (PPTP) i WPA2, z uwierzytelnianiem opartym na MS-CHAPv2.

W Europie kończą się adresy IPv4

RIPE NCC - organizacja zarządzająca europejską pulą adresów IP - poinformowała, że wkrótce wyczerpie się pula będących w jej dyspozycji adresów IPv4. Pod koniec ubiegłego tygodnia RIPE NCC dysponowała już tylko ok. 10 mln takich adresów, po ich wykorzystaniu będzie przydzielać wyłącznie adresy IPv6.