Wtorkowy Przegląd Prasy

Najcenniejsze jabłko świata… Patenty Nokii warte 6 mld USD… iPhone 5 coraz bliżej… Teledostawcy czekają na odwilż… Aplikacja CloudOn jest już dostępna w Polsce… Samsung Galaxy S III bije rekord… Bezpieczniejsze zagraniczne wycieczki z aplikacją iPolak…

COMPUTERWORLD

Amazon stawia na europejskich developerów

Gigant stworzy centrum usług cyfrowych w Londynie. Jego zadaniem będzie rozwój nowych interaktywnych serwisów dla odbiorników telewizyjnych, konsol do gier czy telefonów komórkowych.

Google poprawia wyniki - mimo spadku rentowności reklam

W drugim kwartale br. na internetowych usługach reklamowych koncern Google zarobił 11 mld USD - o 21 proc. więcej niż przed rokiem. Spadła jednak rentowność tego typu usług. Mimo to ostatni kwartał koncern Google zamknął zyskiem na poziomie 2,8 mld USD. Miniony kwartał był pierwszym, w którym do wyników Google zaliczono także obroty przejętej od firmy Motorola spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach mobilnych.

RZECZPOSPOLITA

iPhone 5 coraz bliżej

Apple rozpoczął produkcję iPhone'a 5 w fabryce w Szanghaju. Czy nowy model ukaże się jak zwykle jesienią, czy konkurencja wymusi przyspieszenie jego premiery?

Najcenniejsze jabłko świata

Koncern Apple wypchnął Exxon z najwyższego stopnia podium wśród firm o najwyższej wartości rynkowej. Wart jest 559 mld dol.

Teledostawcy czekają na odwilż

Globalni dostawcy infrastruktury dla telekomów cierpią za sprawą zastoju u głównych klientów.

GAZETA PRAWNA

Aplikacja CloudOn jest już dostępna w Polsce

Umożliwiająca korzystanie z trzech aplikacji pakietu Microsoft Office (Word, Excel i PowerPoint) aplikacja CloudOn jest już dostępna do pobrania na terenie naszego kraju zarówno z Google Play, jak i Apple App Store.

Kto stoi za Chomikuj.pl: wrogowie publiczni numer jeden

Dlaczego Mariusz i Piotr Truszkowscy - choć stworzyli społecznościowy serwis internetowy, który odniósł sukces na miarę Naszej Klasy - zamiast bohaterami polskiego internetu stali się wrogami publicznymi numer jeden?

WYBORCZA.BIZ

Samsung Galaxy S III bije rekord: 10 mln w niecałe dwa miesiące

Koreański producent nie zwalnia tempa. W niespełna dwa miesiące od premiery najnowszy model kluczowej dla Samsunga linii Galaxy sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Bezpieczniejsze zagraniczne wycieczki z aplikacją iPolak

MSZ przygotowało specjalną aplikację iPolak przygotowaną dla wszystkich, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje. Aplikacja dostępna jest dla telefonów z systemem Android i iOS.

PULS BIZNESU

Patenty Nokii warte 6 mld USD

Nokia siedzi na patentach wartych 6 mld USD, a wartość rynkowa koncernu wynosi obecnie około 6,4 mld.

NETWORLD

Bezpieczeństwo mobilne i aplikacje webowe - wiodące tematy Black Hat 2012

Tegoroczna edycja konferencji hakerskiej Black Hat USA poświęcona będzie przede wszystkim zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem smartfonów, sieci komórkowych oraz aplikacji webowych - wynika z tematów zaplanowanych prelekcji. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną m.in. luki związane z implementacją technologii NFC, błędy w oprogramowaniu stacji bazowych GSM oraz w HTML5.

Kilka szalonych (ale skutecznych) sposobów na bezpieczeństwo sieci

Sieć i stacje robocze nie wydają się być dobrym obszarem do eksperymentów związanych z bezpieczeństwem. Jednak zagrożenia nieustannie ewoluują i, by być o krok przed napastnikami, czasami warto sięgnąć po niestandardowe podejście do zabezpieczeń. Nawet jeśli proponowane techniki na pierwszy rzut oka wydają się być lekko szalone.