Wtorkowy Przegląd Prasy

YouTube coraz popularniejszym źródłem informacji… Prawie 150 mln dol. kary dla RIM… O 30 proc. więcej przeniesień numerów. Króluje Play… Latarnicy ruszą uczyć Internetu lokalne społeczności… Informatyka dla niesłyszących… IPhone 5 już w produkcji?...

COMPUTERWORLD

Rynek sprzętu ofiarą sytuacji ekonomicznej, oprogramowanie na wznoszącej

Zdaniem analityków sytuacja gospodarcza skłania firmy do rezygnacji z planowanych inwestycji w rozwiązania IT, głównie systemy sprzętowe. Na rynku konsumenckim sprzedaje się zaś mniej komputerów osobistych - ich rolę często zajmują tańsze urządzenia - tablety lub rozbudowane telefony. W skali świata rośnie natomiast wartość rynku rozwiązań aplikacyjnych.

Tylko jedna firma zanotowała wzrost sprzedaży komputerów osobistych w USA - to Apple lub Lenovo

Eksperci szacują, że w drugim kwartale br. światowa sprzedaż komputerów osobistych była o 0,1 proc. niższa niż rok wcześniej. Według analityków firmy Gartner jedynym producentem komputerów PC, który zanotował wzrost sprzedaży jest koncern Apple. Tymczasem z szacunków IDC wynika, że w skali roku wzrosła tylko sprzedaż komputerów PC firmy Lenovo.

RZECZPOSPOLITA

Teraz czas na inwestycje

Uznam kilka uwag do przetargu LTE - mówi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

Latarnicy ruszą uczyć Internetu lokalne społeczności

Samorządy wciąż walczą z e-wykluczeniem widocznym zwłaszcza w gminach wiejskich.

Prawie 150 mln dol. kary dla RIM

Producent smartfonów BlackBerry musi zapłacić 147 mln dol. odszkodowania za nielegalne korzystanie z rozwiązań firmy Mformation Technologies.

GAZETA PRAWNA

IPhone 5 już w produkcji?

Kolejne nieoficjalne źródło potwierdza, że iPhone 5 znajduje się już w fazie produkcji.

WYBORCZA.BIZ

O 30 proc. więcej przeniesień numerów. Króluje Play

Coraz częściej korzystamy z możliwości przenoszenia numerów - wynika z raportu branżowego portalu Telepolis.pl. Wciąż najchętniej wybieramy Play, ale poza tym najnowsze dane przynoszą sporo niespodzianek.

PULS BIZNESU

YouTube coraz popularniejszym źródłem informacji

Z opublikowanych w poniedziałek w USA badań wynika, że serwis YouTube staje się największą platformą informacyjną, do której użytkownicy sięgają coraz częściej po materiały naocznych świadków najważniejszych światowych wydarzeń i katastrof naturalnych.

Kobiety w rolnictwie i handlu, ale nie w IT

Co trzeci przedsiębiorca w Polsce to kobieta. Ale wśród właścicieli firm informatycznych prawie ich nie ma.

Informatyka dla niesłyszących

Akademia Morska w Szczecinie daje możliwość studiowania informatyki osobom niesłyszącym i niedosłyszącym.

NETWORLD

Microsoft wzmocni kryptografię w platformie Windows

Począwszy od przyszłego miesiąca, zaktualizowane systemy Microsoftu będą odrzucały klucze kryptograficzne o długości mniejszej niż 1024 bity.

Yahoo łata lukę, przez którą wyciekło 450 tys. haseł

Przedstawiciele portalu Yahoo! poinformowali o usunięciu błędu, który umożliwił przestępcom przejęcie haseł ponad 450 tys. użytkowników, korzystających z jednej z usług serwisu.