Wtorkowy Przegląd Prasy

Apple zapłaci 60 mln dol. za prawa do nazwy iPad… Samsung Nexus zablokowany w USA… Witucki o tym, czy tęskni za TP i co szykuje dla nas Orange Polska… Alior Sync miał działać zawsze i wszędzie. Klienci są niezadowoleni… Sprzedawcy komórek idą na zakupy… Nowy rekord na Twitterze…

COMPUTERWORLD

Azoty Tarnów: kolejny etap integracji i konsolidacji grupowego IT

Transformacja i konsolidacja środowisk informatycznych Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, Zakładów Chemicznych "Police" oraz ZAK w Kędzierzynie-Koźlu ma przynieść standaryzację i optymalizację procesów biznesowych.

Paweł Czajkowski: reorganizacja poprawi nasze wyniki [WIDEO]

Spółka HP Polska w ubiegłym roku osiągnęła przychody w wysokości 3,04 mld zł, co według raportu Computerworld TOP200 dało jej pierwsze miejsce wśród firm informatycznych w Polsce. Prezes HP Polska Paweł Czajkowski przewiduje, że połączenie działów drukarek i pecetów przyniesie dalszy wzrost przychodów firmy.

RZECZPOSPOLITA

Play: grupie Solorza-Żaka już wystarczy częstotliwości

Stanowisko P4, operatora sieci Play wobec propozycji kształty na częstotliwości 1800 MHz.

GAZETA PRAWNA

Witucki o tym, czy tęskni za TP i co szykuje dla nas Orange Polska

Wszyscy klienci TP, Orange i firm z nami współpracujących usłyszeli z naszej strony ten sam optymistyczny głos: "Witamy w Orange Polska" - mówi Maciej Witucki. Z prezesem Orange Polska rozmawia Marcin Piasecki.

Alior Sync miał działać zawsze i wszędzie. Klienci są niezadowoleni

Klienci się skarżą, ale w ciągu dwóch tygodni otworzyli 20 tys. rachunków. Kiedy 14 czerwca ruszał Alior Sync, jego założyciele zapowiadali, że będzie to rewolucyjny krok w polskiej, i nie tylko, bankowości.

WYBORCZA.BIZ

Apple zapłaci 60 mln dol. za prawa do nazwy iPad

Apple zawarło sądową ugodę z chińską firmą Proview i zgodziło się jej zapłacić 60 mln dolarów za prawa do używania nazwy "iPad".

PULS BIZNESU

Sprzedawcy komórek idą na zakupy

Pieniądze z obligacji mają sprawić, że prowadząca punkty sprzedaży telekomów V Group doścignie konkurentów z GPW.

Nowy rekord na Twitterze

Użytkownicy serwisu Twitter, po tym jak Hiszpania zdobyła czwartą bramkę w finałowym spotkaniu przeciwko reprezentacji Włoch, dokonywali blisko 15 tys. wpisów na sekundę.

Samsung Nexus zablokowany w USA

Samsung po raz kolejny przegrywa w amerykańskim sądzie. Tym razem zakazem sprzedaży na terenie USA objęty został smartfon Galaxy Nexus.

NETWORLD

Bateria wielokrotnego użytku ... w sprayu

Naukowcy z Rice University (Houston) opracowali prototypowy model baterii wielokrotnego ładowania opartej na nowatorskiej technologii. To bateria typu "spray-on" (napylana) charakteryzująca się podobnymi parametrami elektrycznymi, jakie oferują standardowe baterie litowo-jonowe, mająca jednak budowę, która może radykalnie zmienić sposób projektowania elektronicznych urządzeń przenośnych.