Wtorkowy Przegląd Prasy

Boni tłumaczy się w Brukseli, żeby uniknąć kar za przepisy audiowizualne… Telewizja Google'a jest już w Europie… Facebook i Amazon chcą przejąć Blackberry… Google+ walczy o użytkowników. Zagrozi Facebookowi?... Czy Research In Motion podzieli się i zrezygnuje z produkcji BlackBerry?... Największe marki technologiczne są warte miliardy dolarów…

COMPUTERWORLD

Wychodzimy z dołka

Po załamaniu z 2009 roku branża IT już drugi rok z rzędu poprawia swoje wyniki. Wśród szefów firm przeważa umiarkowany optymizm: ten rok ma być jeśli nie lepszy, to przynajmniej taki sam jak 2011.

Czy Research In Motion podzieli się i zrezygnuje z produkcji BlackBerry?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze kanadyjskiego koncernu zamierzają podzielić firmę na dwie niezależne spółki. Jedna z nich miałaby zająć się utrzymaniem infrastruktury, druga - produkcją telefonów BlackBerry.

GAZETA PRAWNA

Google+ walczy o użytkowników. Zagrozi Facebookowi?

Ćwierć miliarda użytkowników Google+ na świecie, w tym milion w Polsce to dla szefostwa koncernu wciąż za mało. Mówi się o podwojeniu tej liczby, a co najmniej osiągnięciu 400 milionów aktywnych profili do końca przyszłego roku. W ten sposób Google+ stałby się realną alternatywą dla Facebooka.

Telewizja Google'a jest już w Europie

Google uruchamia w Wielkiej Brytanii swą telewizję. Ma to miejsce niemal dwa lata po rozpoczęciu nadawania przez telewizję Google w Stanach Zjednoczonych.

Największe marki technologiczne są warte miliardy dolarów. Która jest najcenniejsza?

Gwałtownie rosnąca na całym świecie sprzedaż iPada, iPhone’a i komputerów pozwoliła marce Apple zachować pozycję lidera wśród marek technologicznych w siódmym dorocznym rankingu najcenniejszych marek świata BrandZ Top 100.

WYBORCZA.BIZ

Boni tłumaczy się w Brukseli, żeby uniknąć kar za przepisy audiowizualne

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni przedstawił w poniedziałek komisarz UE Neelie Kroes harmonogram dostosowania polskiego prawa i przepisów audiowizualnych do dyrektyw unijnych. Szef MAC liczy, że Polsce uda się uniknąć kar finansowych.

PULS BIZNESU

"The New York Times" z sercem Google?

Najbardziej prestiżowa gazeta świata szuka prezesa. Na liście kandydatów prawdziwa śmietanka.

Facebook i Amazon chcą przejąć Blackberry

Research in Motion (RIM), producent smartfona Blackberry, rozważa sprzedaż części spółki zajmującej się produkcją urządzeń mobilnych. Wśród potencjalnych nabywców wymieniani są Facebook i Amazon.

NETWORLD

Adobe likwiduje błąd we wtyczce Flash Player dla Firefoksa

Poprawiona przez Adobe wersja oprogramowania została oznaczona numerem Flash Player 11.3.300.262 i jest przeznaczona tylko dla przeglądarki Firefox na systemy Windows.