Wtorkowy Przegląd Prasy

Kluczowy pracownik opuszcza Facebooka… Cyfrowe filmy w sieci zastąpią płyty… GG jest już dostępne dla Windows Phone… Tablet z dwoma kartami SIM… Zmiana lidera wśród najszybszych komputerów świata… Polska w czołówce konkursu na biznesplany dot. nowych technologii… Google o żądaniach usuwania wyników wyszukiwań…

COMPUTERWORLD

Motorola kupuje pioniera rynku urządzeń mobilnych

Amerykański koncern zamierza przejąć brytyjską firmę Psion. Założona trzy dekady temu spółka jest uznawana za jednego z pionierów rynku urządzeń mobilnych. Wartość transakcji sięga 200 mln USD.

Sygnity podpisało umowę z CSIOZ, zbuduje hurtownię danych

Sygnity zawarło umowę z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na zaprojektowanie, realizację i nadzór gwarancyjny systemów informatycznych w ramach projektu e-zdrowie. Spółka zbuduje hurtownię danych i system wykrywania nadużyć w ramach projektu P1. Wartość podpisanej umowy to 79,5 mln zł.

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowe filmy w sieci zastąpią płyty

Sprzedaż DVD spada, za to coraz więcej firm próbuje zarobić na wideo on-line. Polacy często płacą tam jednak za nielegalne treści.

GAZETA PRAWNA

GG jest już dostępne dla Windows Phone

Użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone mogą ustawić status "dostępny" dla swoich znajomych z GG. W Marketplace pojawiła się pierwsza przygotowana przez GG Network aplikacja popularnego komunikatora GG na system mobilny firmy Microsoft.

Tablet z dwoma kartami SIM

Firma Lenovo stworzyła pierwszy na świecie tablet posiadający dwie karty SIM - LePad A2107. Rozwiązanie to, choć od lat stosowane w wielu chińskich telefonach i słuchawkach Nokii, to na rynku tabletów jest absolutną nowością.

Zmiana lidera wśród najszybszych komputerów świata

USA odzyskały palmę pierwszeństwa w dziedzinie superkomputerów. Sequoia firmy IBM zdetronizowała japoński superkomputer K firmy Fujitsu, który dotąd był najszybszy na świecie.

Polska w czołówce konkursu na biznesplany dot. nowych technologii

Spośród 100 projektów, zakwalifikowanych do drugiej rundy europejskiego konkursu biznesplanów z zakresu nowych technologii - Intel Business Challenge, najwięcej jest zgłoszeń z Polski, Włoch i Izraela. Trzy z nich wystąpią na światowej edycji konkursu.

WYBORCZA.BIZ

Wirus szantażysta: 100 euro za usunięcie blokady

Logo policji i blokada komputera - tak działa wirus Weelsof. Nie robi szkód, ale żąda okupu - zapłacisz 100 euro, a da ci klucz do zdjęcia blokady. Jak podaje CERT Polska działający przy instytucie NASK, od maja wirus rozprzestrzenia się po Polsce.

PULS BIZNESU

Google o żądaniach usuwania wyników wyszukiwań

W drugiej połowie 2011 roku koncern Google otrzymał od władz różnych krajów ponad 1000 żądań usunięcia rozmaitych treści z rezultatów wyszukiwań, bądź materiałów wideo z portalu YouTube. Internetowy gigant mówi o "alarmującej tendencji".

Kluczowy pracownik opuszcza Facebooka

Bret Taylor, utalentowany szef pionu technologii w portalu społecznościowym Facebook, odchodzi z firmy pod koniec lata. Powód? Chęć założenia własnego start-upu.

NETWORLD

VMware łata poważne błędy

Specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu wirtualizacji firma VMware udostępniła pakiet aktualizacji dla swoich produktów - Workstation, Player, Fusion, ESXi oraz ESX. Usuwają one z oprogramowania VMware dwa poważne błędy w zabezpieczeniach, które umożliwiają zdalne przejęcie kontroli nad systemem hostującym wirtualną maszynę lub jej zawieszenie.