Wtorkowy Przegląd Prasy

T-Mobile ma nową siedzibę… Bezzałogowe samochody Google już na drogach USA… Facebook, czyli gra w miliony czy miliardy?... Nowa aplikacja ślubna zintegruje zaproszonych weselników… Kolejny prezes odchodzi z Yahoo!... Najlepsi programiści już w stolicy… Aplikacja dla randkowiczów zdobyła 22 mln USD dofinansowania… TVN liczy na dobrą cenę za Onet…

COMPUTERWORLD

Podział MSWiA na MSW i MAC zagrożeniem dla bezpieczeństwa?

Dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że eksperci mają wątpliwości czy podział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji jest bezpieczny i odpowiedni. Sugeruje się, że może być to koniec resortu Boniego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mówi, że podane przez gazetę informacje są wyssane z palca, a podział kompetencji byłego MSWiA nie jest w żadnym stopniu zagrożeniem dla funkcjonowania systemu bezpieczeństwa państwa.

ZTE buduje centrum zarządzania w Budapeszcie

Producent i dostawca rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych podpisał umowę z węgierskim Ministrem Gospodarki, György Matolcsy, na mocy którego powstanie Europejskie Centrum Zarządzania Siecią Regionalną w Budapeszcie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 10 mln euro, a jej realizacja przewidziana jest na okres 2-3 lat.

***reklama***

Co nowego w IT? Dowiedz się podczas "Fujitsu IT Future 2012"

Najnowsze serwery, macierze, PC, tablety, pokaz robotów

Warszawa, Hotel Sheraton, 31 maja 2012

Bezpłatny udział. Zarejestruj się >

GAZETA PRAWNA

Bezzałogowe samochody Google już na drogach USA

W amerykańskim stanie Nevada dopuszczono do ruchu bezzałogowe samochody Google. Auta , kierowane przez komputer, budzą spore zainteresowanie. Jednak eksperci są sceptyczni: ich zdaniem żaden komputer nie zastąpi ludzkiego mózgu...

Facebook, czyli gra w miliony czy miliardy?

W swoim prospekcie emisyjnym Facebook prezentuje dane, która mają świadczyć o globalnym zasięgu tego największego na świecie portalu społecznościowego i jego atrakcyjności dla reklamodawcow, a tym samym dla inwestorów, którym firma zamierza zaoferować ponad 337 mln akcji.

Nowa aplikacja ślubna zintegruje zaproszonych weselników

Jak sprawić, żeby weselni goście szybko stworzyli zgrane towarzystwo? Powstała aplikacja internetowa, która pozwoli przyszłym nowożeńcom założyć serwis społecznościowy i zintegrować ze sobą wszystkich zaproszonych, jeszcze przed "wielkim dniem".

WYBORCZA.BIZ

Kolejny prezes odchodzi z Yahoo!

Trzeci rok i trzeci prezes. To ciąg dalszy karuzeli w Yahoo!, niegdysiejszej gwiazdy internetu, która wciąż nie może odnaleźć się w świecie... internetu.

T-Mobile ma nową siedzibę. Naprzeciwko Play

Operator sieci T-Mobile i Heyah wyprowadzi się z obecnego biurowca w Al. Jerozolimskich na Służewiec. Zajmie 27 tys. m kw. w budynku przy ul. Marynarskiej.

PULS BIZNESU

Najlepsi programiści już w stolicy

Studenci z całego świata będą rywalizować w stolicy o tytuł mistrza w programowaniu zespołowym.

Aplikacja dla randkowiczów zdobyła 22 mln USD dofinansowania

Skout, aplikacja mobilna oferująca randki i przyjaźnie internetowe zdobyła już 22 mln USD dofinansowania inwestycyjnego.

TVN liczy na dobrą cenę za Onet

Szef Onetu liczy, że współpraca z Axel Springer pozwoli portalowi utrzymać pozycję lidera na rynku i zwiększyć rentowność.

NETWORLD

Ponad 3 tysiące nowych domen dziennie z.pl na końcu

Liczba nowych nazw w domenie .pl rośnie w rekordowym tempie - wynika z raportu opublikowanego przez instytut badawczy NASK. W I kwartale 2012 r. zarejestrowano ponad 300 tys. nowych nazw, co stanowi najlepszy wynik w historii.