Wtorkowy Przegląd Prasy

Facebook kupuje Instagram za miliard dolarów… Polacy ściągają coraz więcej aplikacji… AOL sprzedaje Microsoftowi patenty za ponad miliard dolarów… Połowa Rumunów, Bułgarów i Greków nie używała komputera… Szkoły językowe rosną w internecie… Biznes dopłaci do innowacji…

COMPUTERWORLD

Mutacja i selekcja

Innowacje są dźwignią przedsiębiorczości. Czy proces ich tworzenia, wymagający niezwykłej kreatywności, może być wspomagany komputerowo?

GAZETA PRAWNA

Szkoły językowe rosną w internecie

Szkoły językowe kładą nacisk na platformy e-learningowe. Do nauki wystarczą komputer i dostęp do sieci. Jest taniej i szybciej.

Biznes dopłaci do innowacji

Resort nauki rozpoczął uzgodnienia międzyresortowe rozporządzenia, które ma spowodować przełom w finansowaniu nauki: chodzi o mechanizm tzw. pośredniej pomocy publicznej w dziedzinie badań i rozwoju.

WYBORCZA.BIZ

Facebook kupuje Instagram. Cena: 1 miliard dolarów

Jestem bardzo podekscytowany tym, że przejmujemy Instagram, a ich utalentowany zespół wzmocni Facebooka - oglosił na swoim profilu Mark Zuckerberg, założyciel najpopularniejszego serwisu spolecznościowego na świecie.

AOL sprzedaje Microsoftowi patenty za ponad miliard dolarów

Microsoft zapłaci gotówką za ponad 800 patentów AOL-a i licencje na ponad 300 kolejnych.

PULS BIZNESU

Polacy ściągają coraz więcej aplikacji

Gra Angry Birds, Cut the Rope i Skype - to jedne z najpopularniejszych aplikacji na telefony z systemem Android oraz iPhone. Polacy ściągają coraz więcej tych aplikacji. Zdaniem ekspertów, w ub.r. wartość tego rynku w Polsce wzrosła o 30 proc. i nadal rośnie.

Połowa Rumunów, Bułgarów i Greków nie używała komputera

Kompetencje cyfrowe i informatyczne są w UE na bardzo zróżnicowanym poziomie. Według Eurostatu około połowy Rumunów, Bułgarów i Greków w grupie wiekowej 16-74 lata nigdy nie używało komputera, podczas gdy w Szwecji 4 proc., a w Polsce - ok. 30 proc.

NETWORLD

Strategy Analysis: Sieci bezprzewodowe w co czwartym gospodarstwie domowym na świecie

Zdaniem analityków najwięszy wzrost sieci bezprzewodowych w ciągu najbliższych 5 lat odnotują Chiny.